Aprikoosi-pähkli kommid

pähkli-aprikoosi kommid

Viimasest blogi sissekandest on möödas parasjagu aega. Täpsemalt 21 päeva. Ma ei tea, kas see on rekordvahe mu postitustes, aga kohe kindlasti on selline pikk paus kaugel siinsest tavapärasest postitamise sagedusest. Püüan edaspidi usinam olla. Aga jah, suve lõpp on tõepoolest tuisanud hirmsa hooga. Lihtsalt libisenud käest. Ja kuhu siis? Seente ja metsamarjade korjamisele ja hoidistamisele, maalt linna tagasi kolimisele, oktoobris ilmuva raamatu käsikirja lõpetamisele (jätan praegu targu teema üllatuseks, see on parasjagu ootamatu ja kindlasti mitte tavapärane), Tervisekooli kodutöödele, Kalamaja Kokaklubile sügis-talviseks hooajaks tuule purjedesse puhumisele ja kuhu kõik veel… Aga mis kõige tähtsam: kooliaasta alguse peale!
Meie peres oli seekord eilne 1. september eriti tähtis päev, kuna kooliteed alustas ka pesamuna. Ja ongi nad kõik järsku suured. Mõned suured suured ja teised natuke väiksemad suured, aga igatahes sai nüüd otsa 20-aastane periood elust, kui kogu aeg oli mõni lastest koolieelik.
Kommipostitusega tervitangi kõiki neid lapsi, kes sel aastal läksid kooli kas esimest või juba mitmendat korda, nende vanemaid, vanavanemaid, õpetajaid ja kõiki, kes tunnevad, et 1. september on nende jaoks juba või veel tähendusrikas.

Kuivatatud aprikoosidest ja India pähklitest tehtud maiustustega saab oma energiavarusid kiiresti tervislikul moel turgutada nii koolilaps kui ka kõik teised. Kord valmis veeretatud, säilivad need pallikesed külmkapis rahulikult nädalakese. Hea napsamas käia.

Aprikoosi-pähkli kommid
u 15 tk

150 g kuivatatud aprikoose
150 g India pähkleid
50 g kookoshelbeid
1 sl kookosõli (vajadusel)
1 sl mett
veeretamiseks 50 g kookoshelbeid

Tõsta kõik ained, välja arvatud veeretamiseks mõeldud kookoshelbed, teradega köögikombaini. Surista ühtlaseks kleepuvaks massiks. Selleks kulub mõni minut, kannatust! Kui segu tundub kuivavõitu, lisa supilusikatäis kookosõli. Kui mass on niiske ja korralikult kleepuv, pole selleks vajadust. Vormi sellest käte vahel pallikesed. Veereta neid kookoshelvestes. Hoia külmkapis.