Koorene lõhesupp värske kartuliga / Creamy salmon soup with fresh potatoes

Värsketest köögiviljadest ja kalast lihtne koorene supp on just see, millel jäi minu silm pidama Anni Arro kokaraamatut sirvides. Kuna ma olen viimasel ajal suur mereandide fänn, siis läks see supp mulle hästi peale. Ja must leib on siin kõrval lausa hädavajalik.

————————————————————————————————————————

The creamy soup with fresh greens and fish is exactly what caught my eye when looking through an Estonian star-cook’s, Anni Arro’s, cookbook. I am a huge fan of seafood recently so I enjoyed it a lot. And dark bread is a must with this.

Vaja läheb (kaheksale):
1.5 l kalapuljongit (vesi, kala selgroog ja pea, loorber, porgand, sibul, sool VÕI siis kaks purki poest ostetud kalapuljongit :)
2 porgandit
1 fenkol ehk apteegitill
1 sibul
25 g-50 g võid
300 g lõhefileed
4-5 värsket suvist kartulit (talvisel ajal kasutage loomulikult talviseid kartuleid)
peotäis suhkruherneid
200 ml vahukoort
soola ja pipart
ohtralt till ja murulauku

Keeda kalapuljong ja kurna. Pruunista viilutatud porgandid, fenkol ja sibul võis. Lisa tükeldatud ja ilma nahata lõhefilee, pruunista igast küljest ja kalla peale kalapuljong. Lisa tükeldatud kartul ja keeda, kuni kartul on peaaegu pehme. Lisa suhkruherned ja koor ning keeda veel paar minutit. Maitsesta soola, pipra, hakitud tilli ja murulauguga.

Allikas: Anni Arro ,,Sepamaa talu köök. Osa 2″

————————————————————————————————————————

You’ll need:
1.5 liters of fish stock (water, fish head and spine, bay leaves, carrot, onion and salt OR 2 cans of store bought fish stock)
200 ml of double cream
300 g salmon fillet
25-50 g of butter
2 carrots
4-5 fresh new potatoes
a handful of sugar snaps
1 onion
1 head
a generous quantity of dill and chives

Make the stock and strain through a fine sieve. Heat the butter in a saucepan and sauté the sliced carrots, fennel and onion. Add the skinned and diced salmon fillet and brown it on all sides. Pour in the fish stock and add the diced potatoes. Simmer until the potatoes are almost tender. Add the sugar snaps and double cream and cook for a few more minutes. Season with chopped dill and chives.

From: “The Kitchen on Sepamaa Talu. Part 2” by Anni Arro.