Pidulik ahjupotis küpsetatud part

part3

Ilmselt on väga paljudel jõulujärgselt sealihast ja padueestlaslikust toidust isu enam kui täis ja homsel vana-aastaõhtul süüakse hoopis linnuliha või kala. See part sobib sellisel puhul suurepäraselt. Boonusena valmib ta peaaegu ise veidi üle 3 tunni ahjus küpsedes ja kinnises potis valmides ei ole terve maja küpsetuslõhnu täis. Lisaks on tal tavapärasest veidi eksootilisem, hiinapärane maitse, mis tuleb kasutatud maitseainetest ja lisanditest.
  • 1 part (2,2-2,5 kg)
  • 2 tl soola
  • 2 tl musta pipart
  • 1+1 apelsini
  • 5 cm jupp ingverit
  • 5+3 küüslauguküünt
  • 2 sl sojakastet
  • 2 sl mett
  • 2 tl Hiina viievürtsisegu
  • 2 tähtaniisi
serveerimiseks rohelist sibulat, basmati riisi, rohelisi köögivilju (brokkoli või oad vm)
Lõika pardi tagaosast avause kõrvalt ära suuremad rasvapadjad. Nopi ära suled, kui neid on.
Maitsesta part seest ja väljast soola ja pipraga.
Kui pole tegu vahatamata apelsinidega, nühi nad kuuma vee ja köögisvammiga hästi hoolikalt puhtaks. Tükelda apelsinid koos koorega.
Koori ingver ja küüslauk. Ingver lõika õhukesteks ketasteks, küüslauguküüned vajuta noaga katki.
Topi ühe apelsini tükid, ingver ja küüslauk pardi kõhtu.
Sega omavahel sojakakaste, mesi ja Hiina viievürtsisegu.
Määri part pealt seguga kokku.
Aseta lind selili ahjupotti, laota ta ümber teise apelsini tükid ja veel 3 noaga laiaks vajutatud ja seejärel suurteks tükkideks hakitud küüslauguküünt. Lisa ka tähtaniisid.
Ahju on valmis nüüd minema selline potitäis:

Küpseta parti ahjupotis kaane all kõigepealt 200 kraadi juures 30 minutit, et vungi sisse saaks. Siis rahulikult 120 kraadi juures 3 tundi. Tõsta pott ahjust, ahi keera kuumenema 230 kraadi peale.
Vala potist ettevaatlikult välja sinna valgunud rasv. Part ja lisandid las jäävad ikka potti. Kui ahi on 230 kraadi, tõsta pott ilma kaaneta ahju ja lase linnul pruunistuda 15 minutit.

Valmis!

Puista pardile rohelist sibulat. Juurde sobib pakkuda keedetud või aurutatud basmati riisi ja rohelisi keedetud või aurutatud köögivilju, näiteks rohelisi aedube või brokkolit.

part4

Küpsetasin pardi oma uues lemmik-ahjupotis, klassikalises Le Creuset malmnõus. Selles sai tehtud ka väga maitsev heinalammas. Tuletan meelde, et veel täna ja homme on veel võimalik Home Decori e-poest kõiki malmnõusid osta 30% soodustusega! Arvestades nende küllaltki kõrget, aga igati õigustatud (need malmpotid teenivad köögis mitut põlvkonda) tavahinda, on see väga hea pakkumine.  Soodustuse saamiseks täishinnast tuleb sisestada e-poodi voucherikood „lecreuset“. Koodi saab sisestada, kui vajutada „Ostukorv“, (mitte otse „Maksma“). Kogu Home Decoris müüdava Le Creuset’ malmnõude valiku leiad siit.

Postitus valmis koostöös Home Decoriga.