Supersmuuti

supersmoothie
Ei ole kuigi kaugel aeg, kui ma ei pidanud rohelisi smuutisid mitte millekski, kõige vähem toiduks. Et nagu mis mõttes peaksid püreestatud salatilehed koos esmapilgul täiesti sobimatute kaaslastega andma välja eine mõõdu? Ei-ei, mina söön ikka normaalselt maitsvat toitu ja selliste moodsate kummasustega iialgi jändama ei hakka. Nii ma arvasin. Aga võta näpust. Tuleb välja, et imesid sünnib, inimene areneb ka veel kõrges eas ja siin ma nüüd olen – ei möödu vist päevagi, kui blender ei surista valmis klaasitäit smuutit. Sageli rohelist värvi. Ja olen enese peal ära tõestanud väite, et selliste smuutide joomine aitab vähendada isu rasvaste, suhkrurikaste ja töödeldud toitude järele. Jep, nii see täpselt ongi. Ühtlasi annab smuuti suurepärase võimaluse ühe klaasitäiega ammutada sellise koguse kehale häid toitaineid, mida niisama tükikaupa süües ei õnnestuks terve päeva jooksulgi vast manustada.
Jah, eriti põhimõtteliste smuutipropageerijate seas üldiselt nimetatakse rohelisteks smuutideks vaid selliseid, millele ei ole lisatud mingeid piimatooteid. Ma läheneksin siiski asjale pingevabamalt ja kui ikka üks jook on rohelist värvi, siis… roheline on roheline! Maitsestamata jogurt on siin smuutis igati omal kohal, ühtlustades maitseid ja rikastades jooki heade bakterite ning kaltsiumiga. See supersmuuti nimetuse igati välja teeninud jook lausa pakatab antioksüdantidest, vitamiinidest, mineraalidest ja taimsetest fütotoitainetest. Matcha tee pulber on antioksüdandipomm. Samas tuleb arvestada, et ta annab smuutile kergelt mõrkja rohelise tee maitse. Kes rohelist teed armastavad, on selle üle rõõmsad. Kellele aga meeltmööda pole, jätab lihtsalt välja.
Smuuti on energiat andev, samas kalorivaene. Häid rasvu (avokaado, linaseemned) sisaldav. Kiirelt valmiv, maitsev – mida veel ühelt tervisesõbralikult toidult soovida. Blenderid surisema!

Supersmuuti
2-3 klaasi

1 avokaado
1 kiivi
1 õun
2 lühikest või pool pikka kurki
1 sl matcha pulbrit
1 sl linaseemneid
200 ml maitsestamata jogurtit
2-3 sl heledat suhkrusiirupit
2 peotäit (u 50 g) beebispinatit
soovi korral külma vett

Puhasta ja tükelda avokaado, kiivi ja õun ning tõsta blenderisse. Tükelda sinnasamasse kurk. Lisa matcha, linaseemned, jogurt ja siirup. Kõige peale tõsta spinatilehed. Blenderda täiesti ühtlaseks smuutiks. Kui soovid vedelamat smuutit, lisa külma vett.

Postitus valmis koostöös D-kokaraamatuga.