Kaerapõhjal jogurti-pohlakook

Ah, mis? juba september? Isegi kui koolipingi nühkimisest on omajagu aega möödas, mõjub septembri algus ikkagi tähtsa verstapostina. Hea aeg, kui tundub õigustatud enda elu mingil tasandil jälle ümber korraldada. (Rubriik: “Septembrist hakkan jälle trennis käima”, “Septembrist olen korralikum jms…”). Küll olen ka ise kunagi teinud Sober September’i (pea poolkogemata, sellele eriti mõtlematagi, aga pärast ikka hea silt külge panna) ja küll on sotsiaalmeedias välja kuulutatud erinevaid algatusi à la “Septembris toitun lihavabalt” ja Vegan week’e. Eks inimestel on ikka kergem midagi teha, kui tähtaeg silme ees. Ja see “alustan septembrist jälle tervislikku elu” ongi paljudele pärast suvist grillpidude hooaega ainuõige võimalus enda kehale puhkust anda. Et siis jõulude ajal jälle täie rauaga traditsioonilistest jõulupraadidest rõõmu tunda ja jaanuarist sama “olen tubli” tsükliga peale hakata. :D

Ja ega minagi erinev ole. Küll olen viimastel nädalatel rohkem aega erinevate sportdiklubide lehtedel veetnud, et endale just seda õiget ja mugavat välja peilida. Hetkel otsingud veel jätkuvad. Õnneks kuni ilmad ilusad on, saab parkides jooksmas käia, aga kui ikka pussnuge hakkab taevast tulema, siis mind küll ei tõmba kuhugi ligunema sörkida.

Aga miks mitte tervislikku septembrihooaega alustada ühe mõnusa ja kerge pohlakoogiga?  Koogil on (vajadusel gluteenivaba) kaerajahust krõbe põhi, mahlane jogurtikate ning ohtralt punaseid pohli, otse metsast, täiest ise korjatud. Kusjuures kui eelmisel aastal mustasid metsad mustikatest, siis tundub, et tänavu on pohlad kõige saagikama metsamarja esikohta napsamas.

Jogurti-pohlakook
26-cm lahtikäiv vorm
Kaerajahust põhi:
  • 180 g täistera kaerajahu
  • 1 tl küpsetuspulbrit
  • 1 muna
  • 100 g suhkrut
  • 120 g võid

 

Täidis:
  • 3-4 dl värskeid pohli
  • 400 g maitsestamata jogurtit
  • 100 g suhkruga kondenspiima
  • 3 muna

 

Vahusta toasoe või suhkruga heledaks. Sega jahu küpsetuspulbri ja seejärel munaga ühtlaseks. Lisa võivaht jahule ning sega taignaks. Suru märgade käte või külma vette kastetud lusikaseljaga veidi kleepuv tainas küpsetuspaberiga kaetud vormi põhja ja veidi ka äärtesse. Lase külmkapis nii pool tunnikest taheneda.

Üks võimsamaid muusikavideosid, mida ma viimasel ajal olen näinud. Sigur Rós ja “Óveður”. Kaadris üks Islandi kuulsamaid koreograafe ja tantsijaid Erna Ómarsdottir.