Kaneelisüdamed (umbes 50tk)

Kevad on juba täies hoos, lumikellukesed tärkavad ja kui veab, võib näha ka esimesi liblikaid lendlemas. Kõige selle kõrval on ka soojust, headust ja armastust õhus. Miks muidu öeldakse, et kevad on armumise aeg? Kevad on uue algus. Lisaks kõigele ilusale ja ahvatlevale, tähendab tänavune kevad minu jaoks ka eksamiperioodi. Pean võtma end kokku ja eraldama kõigest ahvatlevast, et lõpuks raskused kaelast saada. Seetõttu tuleb siia postitusi veidi suurema intervalliga kui muidu.
Nüüd räägin siis küpsistest ka. Kui vaadata koostisosi, siis üllatajaks on vanillikastmepulber. Viimane annab omaltpoolt huvitavalt mõnusa ja siidise maitse. Küpsised on väga maitsvad. Taina rullimine ja küpsiste välja lõikamine võttis omajagu aega, nii et enne valmistama asumist tuleks varuda veidi viitsimist ja aega. Ettevaatlik tuleks olla siis, kui küpsised ahjus on. Küpsised küpsevad ootamatult kiiresti, nii et tasuks olla ahju ligidal.

Vaja läheb:
200g võid
4sl suhkrut
4dl jahu
45g Ekströms vanillikastmepulbrit
1 muna

Peale: 2sl suhkrut ja 2tl kaneeli

Vahusta või suhkruga. Lisa jahu ja vanillikastmepulber. Viimasena lisa muna, ning sega/sõtku kuni saad keskmise tugevusega taina. Rulli tainas jahusel pinnal umbes 3-4mm paksukseks ja lõika piparkoogivormidega (ettevaatlikult ja õrnalt, sest tainas on üpris pehme) välja südamed või muud kujundid. Sega taldrikul suhkur ja kaneel ning vajuta küpsise üks pool kaneelisegusse ja tõsta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Toimi samuti ka ülejäänud tainaga. Küpseta 200 kraadises ahjus umbes 10 minutit, kuni tõmbuvad pealt kuldpruuniks. Lase veidi jahtuda (jahtudes küpsised tahenevad). Maitsevad hästi nii soojalt kui ka külmalt.