Klopitud kurgisalat riisiäädika, tilli ja koriandriseemnetega

kurgisalat koriandriseemnete ja riisiäädikaga

Kurke tuleb praegu nii, mis mühiseb. Vanaemade suvehittide varamust meenub paljudele tõenäoliselt klopitud kurgisalat. Äädikast veidi hapukust saanud, sibula ja tilliga koos kausis pehmemaks raputatud kurgiviilud.
See salat siin on ilmselgelt nostalgiameeleoludest kantud. Küll aga olen tööstusliku äädika asendanud pehmema ja magusama naturaalse riisiäädikaga. Ja pikantseks vürtsikuseks lisan koriandriseemneid. Koriandriseemneid nopin ise igal sügisel oma ülekasvanud koriandritaimedelt. Praegu nad veel valmis ei ole, korjata võib alles siis, kui seemned on täiesti kuivad ja pruunid, muidu võib maitse mõru olla. Küll on aga mul topside kaupa eelmisel aastal tallele pandud seemneid. Koriandriseemneid müüakse ka poes, leivaküpsetajad on kindlasti nendega ammugi lähemalt tuttavad. Kindlasti ei ole koriandriseemnete üsna spetsiifiline ja tugev maitse kõigi cup of tea. Kui sul neid käepärast pole või lihtsalt üldse ei maitse, võib vabalt nad ka salatist välja jätta, ka tilliõisikutest tuleb piisavalt põnevat köömnest maitset.
Eriti hästi sobib see salat praetud või küpsetatud kala juurde.

Klopitud kurgisalat riisiäädika, tilli ja koriandriseemnetega

500 g kurke
1 tl soola
1 tl terveid koriandriseemneid
4 sl riisiäädikat
punt värsket tilli, sh tilliõisikuid

Kui kurkidel on paks koor, koori see ära. Mulle meeldib koorida nii, et osa koort jääb peenikeste triipudena peale, siis on salatil rohkem värvi.
Tõsta kurgid kaussi ja lisa kõik ülejäänud ained. Sega läbi. Aseta kausile taldrik ja raputa 3-4 korda kogu kupatust ägedalt. See tegevus aitab maitseainetel oma tööd teha ja ka pehmendab kurke. Lase enne söömist 15-20 minutit külmkapis seista ja sega enne söömist veel korra läbi.