Kõrvitsaküpsised šokolaadiga

kui koroonaviirus möllas, siis said kõik sügavkülmad tilgatumaks söödud. tööle hakkas naturaalmajandus – S oli nii kena ja andis mu 2 võrgu avokaadode vastu (ärge parem küsige;) paki sügavkülmutet kõrvitsaid.

kõrvitsaküpsised shokolaadiga

100 gr sulatatud ja jahutatud võid
50 gr heledat või tumedat muscovado suhkrut
100 gr suhkrut
1 tl vanilliekstrakti
6 spl kuivakspigistatud kõrvitsapüreed
200 gr jahu
0.25 tl soola
0.25 tl küpsetuspulbrit
0.25 tl soodat
1 ja 0.5 tl kaneeli
0.75 tl kõrvitsapiruka maitseainet (kui seda ei juhtu olema, siis sutsuke ingverit, muskaatpähklit, kaneeli ja nelki peaks ka töö ära tegema)
100 gr šokolaadinibse + mõned peale panekuks

vahusta sulatet või ja suhkrud kausis, ole ettevaatlik, et tükke sisse ei jääks (nagu näha, siis mul see päris ei õnnestunud). vahusta sisse vanill ja kõrvitsapüree kuni moodustub tainas ja pane kõrvale. sega suuremas kausis jahu, sool, küpsetuspulber, sooda, kaneel ja ülejäänud maitseained. vala “märjad” koostisained “kuivade” hulka ja sega spaatliga läbi. vala peale šokolaadinibsid. sulatet või tõttu ei pruugi nibsid taignasse hästi “nakkuda”, aga anna endast parim! kata tainas kilega ja pane 30 min kuni 3 päevaks külma. külma panek on väga oluline!
kui hakkad küpsetama, siis võta tainas külmikust välja. kuumuta ahi 180 kraadile. kata üks pann küpsetuspaberiga (kästi küll 2 panni katta, aga mul 2 jaoks tainast küll ei jätkunud). rulli tainas ca 1.5 spl suurusteks pallideks ja vajuta keskelt laiaks (kui nii ei tee, siis ei pruugi tainas üldse laiali vajuda). küpseta 10 – 12 minutit või kuni ääred tunduvad tahked olevat. küpsised tunduvad keskelt päris pehmed olevat, aga ära lase ennast sellest häirida. kui on vaja, siis vajuta küpsised veel lamedamaks ja suru mõned nibsid soojadele küpsistele kaunistuseks. jahuta küpsiseid vähemalt 10 minutit ahjuplaadil. mida pikemalt küpsised jahtuvad, seda paremini nad maitsevad, isegi järgmisel päeval on nätskus ja kõrvitsamaitse veel tugevamad (proovisin ise järgi, on jah!)
uus asi ehk hr Abikaasa tunamullune kink vajas ka järeleproovimist;)