Mango-kookospiima magustoit granadilliga

mango-kookospiimadessert granadilliga

Seekord Tais käies oli eriline vedamine seoses mangodega. Nimelt on sealsetel laiuskraadidel just praegu mangohooaeg ja nad olid eriliselt head. No nagu kohe ERILISELT.

Mangod kuuluvad mu lemmikute hulka niigi. Seda küll väga harva, aga mõnikord siiski, satub ka meie poodidesse mõni kabedam partii ja siis ma tassin neid koju ikka hulgakaupa. Mango ostmisel, vähemalt nende mangode ostmisel, mis meie kaubanduses saada, tuleks silmas pidada pehmust. Värvus ei ole näitaja, sest sellsied rohelised punaka põsega on nad kõik. Ja nii väga kui mulle ei meeldi poes puu- ja köögivilju näppivad inimesed, pean silmad maas tunnistama, et teen mangode puhul ise täpselt sedasama – katsun. Seda saab ka ju delikaatselt teha, ei pea neid hirmsasti seal sorima ja muljuma. Õrnalt vajutad näpuga ja kui koor sõrme all järgi annab, peaks tegu olema söögikõlbuliku viljaga. Enamjaolt on nad muidugi kivikõvad, aga teinekord jälle läheb õnneks ka.
Aga need Tai mangod praegu – oeh! Esiteks olid neid täis kõik kohad – nii poed, turud kui teeääred. Erinevad sordid ja suurused. Ja see maitse, lihtsalt sõnulkirjeldamatult hea. Pea iga hommik algas sellise taldrikuga nagu pildil näha. Jah, neist mangodest tunnen puudust.
Et küpsete mangodega on meil nagu on, aitab alati hädast välja ja ka vana hea East Endi mangopüree. Sellest saab nii suurepärast mango lassit, mangojäätist (seda või seda) , mangosorbetti, või kooki ja palju muudki head.
See mangotarretis on kerge, värske ja kevadine. Magustajana kasutasin heledat suhkrusiirupit, see jaotub vedelikus ilusti ühtlaselt ja ei pea ootama suhkruterakeste täielikku lahustumist. Valmistamine on tõeliselt lihtne. Oma päikeselise ja rõõmsa värvi ja värske olekuga sobib see maius ka peagi saabuvateks pühadeks.

Mango-kookospiima dessert granadilliga

neljale

2 dl kookospiima
2 tl laimimahla
3-4 sl heledat suhkrusiirupit
2 dl mangopüreed
1 tl vanillisuhkrut
2 želatiinilehte
2-3 granadilli

Pane želatiinilehed külma veega kaetult likku. Kuumuta väiksemas potis kookospiim koos laimimahla ja siirupiga keemiseni, aga ära keeda. Tõsta pliidilt. Pigista želatiinilehed käe vahel kuivemaks. Lisa kuumale kookospiimale ja sega hoolsalt, kuni kogu želatiin on lahustunud. Lisa mangopüree ja vanillisuhkur, sega ühtlaseks. Vala serveerimisnõudesse ja lase vähemalt 4 tundi külmkapis tarduda.  Lisa granadill vahetult enne serveerimist. Poolita granadillid. Kaabi sisu lusikaga välja ja tõsta tarretisele.
mango-kookospiimadessert granadilliga
mango-kookospiimadessert granadilliga

Postitus valmis koostöös Dansukkeriga.