Muredal põhjal õunakook pohladega

September! See tähendab värvilisi ja valminud õunu, ploome, pohli, jõhvikaid, pihlakaid ja metsas kerkivaid seeni!
Seekordne sügis algab mulle hoopis eriliselt. Eriliselt, sest 16 viimast aastat olen igal sügisel ikka ja jälle sammud kooli poole seadnud. Kevadel lõpetasin tervisejuhi eriala Haapsalu Kolledžis ja seega olen praeguseks oma õpingutega ühele poole saanud. Samas ei ole üldse võimatu, et ma juba järgmisel aastal oma teadmisi magistriõppes täiendada soovin.
Praegu rõõmustan aga selle üle, et mul on palju rohkem aega tegeleda sellega, mis mul tõeliselt silma särama paneb. Annan Sulle teada, et algavast sügisest alustan oma esimeste magusakoolituste korraldamisega. Kõigepealt võtame ette popid ja ülimalt hõrgud mandliküpsetised- makroonid. Kui Sul on huvi, siis loe kõigest täpsemalt siit!
Nüüd aga koogist.. või siis pirukast…
Õuntest valmivad ikka need kõige lihtsamad kodused koogid, millega maiustamine mõjub nii rahustavalt ja hästi! Just selline lihtne ja kodune saigi see õunakook, mida võib vabalt ka õunapirukaks kutsuda! Kokku saavad mõnusalt mure tainas ja hapukad õunad koos pohladega.
Pisut uhkemalt võib seda nimetada ka õunagalette.
Vaja läheb:
275 g nisujahu
2 spl suhkrut
1/4 tl soola
120 g võid
1 muna
4 suuremat õuna
paar peotäit pohli
5 spl fariinsuhkrut
1 tl kaneeli
50 g valget šokolaadi
Tee nii:
Sega jahu suhkru ja soolaga. Haki hulka külm või ja sega purutaliseks massiks. Lisa muna ja sõtku tainapalliks. Aseta tainapall 20 minutiks külmkappi.
Vahepeal koori ja lõika õunad õhukesteks viiludeks. Sega õunaviilude hulka fariinsuhkur ja kaneel.
Puista küpsetuspaberile veidi jahu ja rulli tainas jahusel paberil ümmarguseks ringiks (ca 26-28 cm läbimõõduga). Tõsta õuna-suhkrusegu tainaringile laiali jättes ca 4 cm ringi äärest vabaks. Tõsta nüüd vabaks jäänud äär ringi keskele õunte peale kokku. Küpseta 180 kraadises ahjus 25 minutit.
Küpsenud õunakoogile puista peale riivitud valget šokolaadi!

 

 

PS! Kui Sa teed seda kooki, siis ära unusta pilti teha ja #koogikontor ära märkida. Mul oleks väga hea meel, kui näeksin, mida Sa valmistanud oled!