Naturaalselt värvitud lihavõttemunad

Ausalt öeldes pole ma ise juba mitu aastat lihavõttemune värvinud, sest lihtsalt muid toimetusi on kogu aeg nii palju olnud. Nüüd, kus seoses eriolukorraga on mul toidukoolituste läbiviimised hetkel ära jäänud ja aega erinevateks loometegevusteks rohkem, tuli suur munadevärvimistuhin juba mõnda aega tagasi peale.  Üldse on see olukord mind õpetanud olema rohkem leidlikum, märkama ja väärtustama lihtsaid asju enda ümber. Ehk siis sel aastal tähistan lihavõttepühi eriti pikalt ja põhjalikult.

Minu põhimõte värvimise juures oli see, et kõik värvid tuleksid naturaalsel kujul. Sibulakoortega olen mune varemgi värvinud, kuid muid naturaalseid materjale nagu näiteks punane kapsas ja kurkum polnud kasutanud. Natuke eeltööd internetis ja avastasin mitmeid ideid, millega ja kuidas ägedaid värve ning mustreid saavutada.

lihavõttemunad

Tegin ka mõned apsakad, mida järgmisel korral kindlasti väldin, näiteks ei tasu kurkumiga ja peediga vette üleöö mune ligunema jätta, sest tuli välja, et liiga pikalt ligunedes hakkab värv hoopiski maha tulema. Või tegin ma midagi valesti, kes seda teab. Eks see on üks katsetamisevärk. Mustika ja punase kapsaga jäi aga värv munadele seda intensiivsem, mida kauem lasin vees olla.

Munade leotusveele tasub lisada natuke äädikat, et värv paremini peale jääks. Nende kogustega, mis mul siin kirjas, tegin mina igat värvi 2-3 muna.

Loodan, et saad siit inspiratsiooni ka enda kodus mõnusa lihavõttemeeleolu loomiseks.  Tasub proovida ja katsetada, sest vaid nii avastame kõige ilusamad mustrid! Anna mulle siis teada, kuidas Sul välja tuli

Lihavõttemunad

Prindi retsept

By Merilin
Portsjonit: 10-20 muna

Koostisosad

 • Värviks:
 • 2 sibula koored
 • 300 g punane kapsast
 • 150 g metsmustikad
 • 1 väike peet
 • 3 tl jahvatatud kurkumit
 • 3 tl matcha (rohelise tee pulber)
 • Mustrite tegemiseks:
 • peterselli
 • riisi
 • Veel:
 • valgeid mune
 • söögiäädikat (5%)

Juhised

1

Sibulakoortega värvimine: Koori sibulatelt suuremad kooretükid. Aseta koored väikese marlitükki peale ja mähi 2-3 muna korralikult koorte sisse. Seo õrnalt naturaalse paelaga kinni. Aja väikeses potis u 1 liiter vett keema ja keeda mune 10-12 minutit. Võta munad keeduveest välja ja jäta see vesi jahtuma. Ehmata mune külmas vees. Lisa sibulast kuldseks värvunud leigesse keeduvette 3 spl äädikat ja lase munadel veel 30 minutit seal liguneda, nii saavad need intensiivsema tooni.

2

Punase kapsaga värvimine: Haki kapsas ribadeks, pane potti ja vala peale u 1 liiter vett. Keeda u 10 minutit, et vesi saaks kapsast siniseks värvuda. Eemalda nüüd kapsas ja aseta vette munad. Keeda 10-12 minutit. Võta munad keeduveest välja ja jäta see vesi jahtuma. Ehmata mune külmas vees. Lisa kapsast siniseks värvunud leigesse keeduvette 3 spl äädikat ja lase munadel veel 30 minutit seal liguneda, nii saavad need intensiivsema tooni.

3

Mustikatega värvimine: Pane mustikad väikesesse potti ja vala peale u 1 liiter vett. Keeda u 10 minutit, et vesi saaks mustikast siniseks värvuda. Eemalda nüüd suurem osa mustikatest ja aseta vette munad. Keeda 10-12 minutit. Võta munad keeduveest välja ja jäta see vesi jahtuma. Ehmata mune külmas vees. Lisa mustikatest siniseks värvunud leigesse keeduvette 3 spl äädikat ja lase munadel veel 30 minutit seal liguneda, nii saavad need intensiivsema tooni. Eriti tumeda tulemuse jaoks võid jätta ka üleöö ligunema.

4

Peediga värvimine: Koori (mina tegin siin vea ja jätsin koore peale, sellepärast jäi vesi natuke pruunikaks) ja haki peet tükkideks, pane potti ja vala peale u 1 liiter vett. Keeda u 10 minutit, et vesi saaks peediks roosaks värvuda. Eemalda nüüd peet ja aseta vette munad. Keeda 10-12 minutit. Võta munad keeduveest välja ja jäta see vesi jahtuma. Ehmata mune külmas vees. Lisa peedist roosaks värvunud leigesse keeduvette 3 spl äädikat ja lase munadel veel 30 minutit seal liguneda, nii saavad need intensiivsema tooni.

5

Kurkumiga värvimine: Pane kurkum väikesesse potti ja vala peale u 1 liiter vett. Aja vesi keema ja aseta vette munad. Keeda 10-12 minutit. Võta munad keeduveest välja ja jäta see vesi jahtuma. Ehmata mune külmas vees. Lisa kurkumist kollaseks värvunud leigesse keeduvette 3 spl äädikat ja lase munadel veel 30 minutit seal liguneda, nii saavad need intensiivsema tooni.

6

Matchaga värvimine: Pane matcha väikesesse potti ja vala peale u 1 liiter vett. Aja vesi keema ja aseta vette munad. Keeda 10-12 minutit. Võta munad keeduveest välja ja jäta see vesi jahtuma. Ehmata mune külmas vees. Lisa matchast roheliseks värvunud leigesse keeduvette 3 spl äädikat ja lase munadel veel 30 minutit seal liguneda, nii saavad need intensiivsema tooni.

Mustrite tegemiseks mässi muna marlitüki sisse ja pane mähisesse ka petersellileht või 1 spl riisiterasid. Seo naturaalse paelaga kinni ja keeda siis näiteks mustikavees.

Sellised mõnusad mustrid saadki, kui lisad marli sisse petersellilehti või riisi. Iga muna tuleb täiesti unikaalne ja erineva mustriga – nii äge!

Minu lemmikuteks said just need, mustikatega värvitud munad. Mõndasid hoidsin kauem, teisi jälle vähem mustikavees, nii sain erinevate toonidega, kuid sama tonaalsusega- IMEILUSAD munad.

PS! Kui Sa said sellest postitusest inspiratsiooni, siis jaga seda ka sõbraga ja märgi enda lihavõttepildil #koogikontor. Mul oleks hea meel, kui näeksin, millised munad Sul välja tulid!♡♡♡

The post Naturaalselt värvitud lihavõttemunad appeared first on KOOGIKONTOR | Merilin Siimpoeg toidublogi.