prantslasest ja spargelsalatist

levisid kõlakad, et Keskturul käib laupäeviti üks mees (Jean Lesbazeilles), kes müüb igatsugu köögivilju. läksime kohale ja tehtud-mõeldud, mitte tavaline peet-kapsas-kaalikas, vaid spargelsalat!!! kuna “imekokk” DD, kes oli sabas meist varem, meile põlastava pilgu heitis ja mühatas (sest kes see siis spargelsalatit kasutada ei oska, eksole), soostus Jean ise selle ära puhastama. spargelsalat kotis, oli meil ka aega mõelda, mida temaga pihta hakata.

spargelsalat kui selline pidi külmkapis ikka tükk aega seisma, aga hr Abikaasa asus kohe asja kallale ja moodustas sellest salati.


siin on see salat, mis on üsna lihtne. rebi spargelsalati lehed puruks, sipsuta oliivõli peale, pane kahte eraldi kaussi. puista üle seedermänni seemnetega ja pane peale (soovi korral) lõhet. sriracha majonees oli minu meelest liiast, aga üldiselt käras küll. 

tähelepanelikum lugeja tabas ära, et SEEKORD me ei kasutanud seda varre jämedamat osa.  

varre jämedam osa tuli ära koorida. see oleks tagantjärele tarkuse korras tulnud ära vokkida, nt porgandi asemel. meil tuli sellest lihtsalt üks mittemidagiütleva maitsega asi. sedakorda siis sedamoodi.