Saskia üle küla jäätisekokteil

jäätisekokteil/milkshake

Ehkki värske tooraine, toidutegemise ja söömise seisukohast on suvi toidusõbra paradiis, ilmutavad blogipostitused, vähemalt ses blogis, end suviti alati palju harvemini kui muul ajal. Värske kartul, kukeseened, kurgid, tomatid. Räimed. Ürdid, ürdid, ürdid. Maasikad ja kõik muud marjad, mis riburada valmimas. Kõike on nii palju, kõik on nii hea, aga kirjutada pole sellest kõigest õieti midagi, sest ilmselt sööme me kõik suveti üsna sarnaselt ja üllatusi on raske pakkuda. Kõik see värske, mis praegu lauda ehib, ei taha ju mingit erilist mängimist ega vusserdamist: värske saak põllult, metsast või merest, lisaks kild võid, sorts hapukoort, head õli ja veidi soola on kõik, mida vaja ühe õhkamapaneva söömaaja korraldamiseks. 
Vahelduseks saigi nüüd nii, et selle postituse taga on hoopis minu 10-aastane tütar Saskia. On olnud suur rõõm jälgida, kuidas kasvav huvi toidutegemise vastu paneb teda ikka ja jälle piiluma külmkappi ja köögiriiulitele ning uurima, mida ja kuidas seal leiduvast teha saaks. Sellesuvised hitid on jäätisekokteilid. Maasikate ja banaanidega vaniljejäätisest tehtud kokteil on ülimõnus! Sellega on kostitatud peret ja sõpru, kuuldused heast kokteilimeistrist on levinud kaugemalegi. Sellest ka postituse pealkiri:) Sassu paneb banaane ka sisse, siis pole suhkrut vajagi. Viimati, kui kange kokteiliisu jälle peale tuli ja me oma pisikesse külapoodi banaane ostma läksime, lebas letil kaks viimast, väga pruunikoorelist ja väga õnnetut banaani. Poemüüja arvas, et igasuguse kaubandusliku välimuse puudumise tõttu annab ta need meile niisama. Pruunitäpilise koore alt tulid välja igati vinks-vonks supermagusad banaanid. Vot selliseid üliküpseid peakski kasutama.

Saskia making her famous milkshake:)
Retsepti kogused on umbkaudsed ja neid võib kohandada vastavalt sellele, kui maasikast, banaanist või paksu/vedelat kokteili soovitakse. Viimase kokteiliteo kogused mõõtsin ma siiski ära, et ikka retsept nagu kord ja kohus kirja pandud saaks.

pojeng Sarah Bernhardt/peony

Saskia maasika-banaani jäätisekokteil
jagub kolmele-neljale

  • 200 g maasikaid
  • 2 väga küpset banaani
  • 250 ml piima
  • 250 g vanilje-koorejäätist

Tükelda maasikad ja banaanid väiksemaks. Tõsta kõik koostisained blenderisse ja keeruta kokteiliks. Kui blenderit pole, saab edukalt toimetada ka saumikseriga.

jäätisekokteil/milkshake

Saskia