Sidrunijäätis

 
 “When life gives you lemons, (please!!) make lemon ice cream!”

Imeline on see hapukas ja kreemjas sidrunijäätis! Värske sidrunilõhn, mis sidrunilt koort riivides kööki lendleb, loob kohe hetkega positiivsema meeleolu ja vallandab kindlalt hulga hea tuju hormoone!

Esmakordselt kodus jäätist tehes sain endale kinnitust, et need isetehtud maiused on alati ikka need kõige paremad- ükskõik, kas tegu on kommi, koogi või jäätisega.

Kodutehtud jäätise puhul saad 100 % kindel olla, et sa ei söö sisse kahjulikke lisaaineid, mida poest ostetud jäätise puhul väita ei saa.

Õhuline, kreemjas ja sõnaotseses mõttes suussulav sidrunijäätis on just täpselt parajalt hapu ja magus üheskoos. Seepärast on suur oht, et seda võibki sööma jääda. Suuremale seltskonnale tee kohe kahekordne kogus, sest muidu kisub kakluseks.. Ja no sügavkülmas võib selline hõrk sidrunijäätis “igaks juhuks” alati ju valmis olla :)

Jäätis ise valmib imelihtsalt, sest vaja läheb vaid kolme komponenti ja natuke mikserdamist!
Ei mingit jäätisemasinat!

Vaja läheb:

2 x 250g Jaani kondenspiima suhkruga
600 ml vahukoort
4 suurt ja mahlast sidrunit

Vahusta koor pehmete vahutippude tekkimiseni (ära vahusta koort kõvaks vahuks!). Lisa kondenspiim ja vahusta uuesti mõni minut. Nüüd lisa riivitud sidrunikoor ja -mahl. Mina lisasin kahe sidruni koore ja nelja sidruni mahla. Kui sulle meeldib sidrunikoore mõrkjas mekk, siis lisa ka seda rohkem. Vahusta jälle 2-3 minutit kuni saad koheva ja ühtlase vahu. Vala nüüd jäätisesegu sobivasse kaussi ja hoia 5-6 tundi sügavkülmas. Sul pole teda vaja vahepeal segadagi mitte, lase lihtsalt rahulikult tahkeks külmuda. Serveeri jäätist väikses kausis või hoopis vahvlitopsis!

Tõeline suve lemmik!
“The best time for ice cream is ALWAYS!”