Tabbouleh ploomidega

Tabbouleh on Lähis-Idast pärit bulgurnisusalat, mis maitseb siinmailgi päris kenasti, kas siis isesesva roana või liha-kala kõrvaseks. Tavaliselt on seal sees rohkelt tomatit ja kindlasti eriti rohkelt hakitud peterselli ning kuigi selle viimase suur kogus võib mõne inimese päris ära ehmatada, siis tegelikult seguneb petersell teiste maitsetega kenasti ära ja ei häiri see teps mitte. Muidugi, kui sa ei ole just paadunud petersellifoob. Pealegi on tegu tõelise vitamiinipommiga, millega minagi viimase nädala jooksul oma tervist olen turgutanud. Soomest kaasa toodud (põdra?)gripp taandub igatahes silmnähtavalt.
Bulgur-nisu ise kujutab endast eeltöödeldud (leotatud, keedetud, kuivatatud) ja purustatud nisuterasid, mis valmivad tänu sellele ka kiiremini. Kuigi paljud retseptid soovitavad bulgurit paisutada külmas vees, siis minu kogemus ütleb, et kuum vesi toimib kindlamalt. Külma veega saab muidugi ka hakkama, aga kannatust peab ikka poole rohkem olema. Retsepti leidsin Nigel Slateri raamatust “Real fast food” ja mugandasin natuke siia-sinna, et endale rohkem meeldiks.

Vaja läheb (2-le täismahus eine või 4-le lihakõrvaseks):
75g bulgurnisu
suur punt värsket peterselli (ca 30 g)
värsket münti (15g)
paar-kolm-neli rohelist sibulapealset (maitse järgi)
1/2 sidruni mahl
2 spl oliiviõli
soola, musta pipart
ca 8 suurt ja mahlast, täiesti küpset ploomi

Vala bulgur kaussi ja kalla peale kuum vesi nii, et terad oleksid kaetud ja paari cm jagu lisaks. Kata pott kaane või taldrikuga ja jäta u 20 minutiks seisma.
Haki petersell ja münt ikka suht peeneks.Sibul haki ka, aga sellega võib vähem vaeva näha. Vala peale sidrunimahl ja õli ning näpuotsaga soola-pipart.
Eemalda ploomidelt kivid, ploomid ise lõika meelepärasteks tükkideks ja lisa ürdisegule.
Valmis bulgur kurna vajadusel või lihtsalt pigista peopesas veest tühjemaks ja viska ürtide-ploomide sekka. Sega kergelt läbi ja maitsesta vajadusel veel soola-pipart või sidrunimahla lisades.