Tursk sinepises karulaugukastmes

cod with creamy wild garlic sauce

Ülistuslaulu karulaugule olen kevadeti laulnud siin blogi algusaegadest saadik. Vitamiinidest ja heast maitsest pungil taim oma parimas vormis ja kättesaadav vaid mõned kevadised nädalad. Kasutagem teda siis kõikjal, kus vähegi võimalik – salatites, suppides, pastaroogades, pestos jne. Koorene ja sinepist lisasärtsu saanud soe karulaugukaste on kala kaaslaseks kui koodud. Kui turska ei ole, võid loomulikult kasutada ka mõnd muud valget kala.
Retsept ilmus ka tänases Arteris.

Kaste:
50 g võid
30 g karulauku
200 ml 35% koort
1 sl sinepit
soola
pipart
Kala:
400 g tursafileed
praadimiseks võid ja õli

Alusta kastme valmistamisest. Sulata pannil või paksu põhjaga potis või. Haki karulauk veidi väiksemaks. Tõsta karulauk võisse. Kuumuta umbes 1 minut, kuni karulauk “vajub kokku”. Vala peale koor ja lisa sinep. Sega läbi ja keeda kaaneta paar minutit. Maitsesta soolaga.
Lõika tursafileed väiksemateks tükkideks. Prae pannil või ja õli segus mõlemalt poolt kuldseks, paar minutit ühelt ja paar teiselt poolt. Kui kasutad nahata fileed, keeruta kalatükke enne praadimist kergelt nisujahus, et kalaliha ei laguneks. Nahaga filee puhul pole see vajalik.
Serveeri kala kuuma kastmega, lisandiks kartulipuder ja redised. Lisa enne söömist veel veidi värskelt jahvatatud musta pipart.