Viigimarjapirukas kitsejuustu, mee ja kreeka pähklitega

Pikaajaliste kogemustega ja suurepärane keeletoimetaja, kes on aidanud mul raamatutes viierealiseid lauseid ja muud verbaalset mulinat ohjata ning ühtlasi omab värskeimat infot eestikeelsete kokandusterminite ja nende kirjutamise pidevalt muutuvate reeglite osas, teatas hiljuti mu käsikirja parandades, et kreeka pähkel lubatakse nüüd kirjutada nii ja naa – see tähendab nii väikese kui suure tähega. Eelmise põim-põim-põimlause pikkuse osas oleks tal samuti nii mõndagi öelda:)). Johhaidii, just siis, kui olin jõudnud koolist meelde jäänud reegli (et ikka väikese tähega) ümber õppida ja harjutada end kõik need kreeka ja india pähklid suure tähega kirjutama, on nüüd taas väike lubatud. Nojah, sama teema on olnud rabarbri-rabarberi ja taina-taignaga. Tohib, ei tohi, võib nii ja võib naa – ei jõua enam järge pidada ja kõige lihtsam tundub olevat kasutada sõnu nii, nagu armas eesti keele õpetaja koolis õpetas. Sest lõpuks tulevad nad kõik ringiga täpselt samamoodi tagasi.
Teeme parem pirukat.  Viigimarjad, kitsejuust, mesi ja k(K)reeka pähklid on alati toimiv ja täiuslik kooslus. Viigimarjad on hetkel oma parimas vormis, nii et söögem neid kõikvõimalikul viisil. Kes soovib kitsejuustu maitset mahendada (kui ei kuulu just laste lemmikmaitsete hulka vms), võib pool kogusest asendada tavalise maitsestamata toorjuustuga.
Viigimarjapirukas kitsejuustu, mee ja kreeka pähklitega
200 g pärmi-lehttainast (võiga)
200 g pehmet kitsejuustu
3 sl vedelat mett
poole väiksemat sorti sidruni mahl ja riivitud koor
4-5 viigimarja
peale niristamiseks vedelat mett ja puistamiseks hakitud kreeka pähkleid
Rulli sulanud lehttainas veidi õhemaks. Kasutasin Rimi võiga pärmilehttainast, mille paksit võtsin kaks lehte ja rullisin nad lihtsalt keskelt kokku ja veidikene õhemaks, nii et sain umbes 22×22 sentimeetrise ruudu.
Lõika servadest 1 cm kauguselt noaga tainasse terava noaga sisselõige, aga mitte päris lõpuni. Selline “raam” aitab kaasa äärte kerkimisele. Kui soovid krõbedamat põhja, pista nüüd tainaruut 210 kraadisesse ahju 10 minutiks küpsema. Pirukas saab aga maitsev ka siis, kui paned täidise eelküpsetamata põhjale, lihtsalt põhi on siis veidike pehmem.
Maitsesta pehme kitsejuust lusikaga segades mee ja sidrunimahla ning riivitud koorega. Määri juust kas siis eelküpsetatud või toorele tainapõhjale. Viiluta viigimarjad (lõika mõlemalt poolt otsad enne ära). Laota juustule. Küpseta pirukat 210-kraadises ahjus 15 minutit.
Tõsta ahjust välja, nirista peale vedelat mett ning puista hakitud kreeka pähkleid. Lõika tükkideks ja naudi.
viigimarjapirukas kitsejuustu, kreeka pähklite ja meega

Vaata siit ka pähklite ja vürtsidega ahjus küpsetatud viigimarjade retsepti.