Beseepõhjaga kohupiimakook
http://maitsevseiklus.blogspot.com/2013/01/beseepohjaga-kohupiimakook.html
Üks mõnus kook, kus tavapäraste biskviitpõhjade asemel on kasutatud hoopis kakaoseid pähklibeseepõhjasid. Kreemile lisab magusust riivitud martsipan ja jõhvikad annavad koogile hapukust ning särtsu.
Põhi:
- 6 munavalget
- 200 g suhkrut
- 100 g purustatud metsapähkleid
- 2 sl kakaod
- vanillisuhkrut
Täidis:
- 2 dl vahukoort
- vanillisuhkrut
- 300 g vanillikohupiimapastat
- 75 g martsipani
- suur peotäis jõhvikaid
- 50 g tumedat šokolaadi
Vahusta munavalgd tugevaks vahuks, lisa suhkur ja vanillisuhkur ning vahusta veel kuni vaht on tihe ja läikiv. Sega omavahel kakao ja purustatud pähklid ning lisa õrnalt segades munavahu hulka. Jaota tainas pooleks ja küpseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadil 2 ümarat põhja; 120 kraadi juures 40- 45 minutit.
Vahusta vahukoor vanillisuhkruga, lisa vanillikohupim ja riivitud martsipan. Kata põhjad vahukoorega, peale puista jõhvikad ja nirista sulašokolaad