Šokolaadi-mustika-vaarika toorjuustutort

Vanaemal oli  hiljuti sünnipäev. Kahjuks ma seekord minna ei saanud, kinki ja iseennast asendas maitsev kook. Kuulsin, et tordike kadus laualt kiiresti ning isegi lapsed sõid mitu suurt tükki. Mul ei jää muud üle, kui öelda, et järelikult õnnestus mu koogitegu sajaprotsendiliselt. Varastasin tainast küpsetamise ajal ning tegin lisaks suurele ka mini-koogi endale õhtul maiustamiseks. Tõepoolest marjad, šokolaad ning toorjuust on üks ütlemata hea kooslus.
Vaja läheb :

Põhi:

  • 200 g Bitter šokolaadi
  • 200 g võid
  • 130 g suhkrut
  • 3 muna
  • 110 g jahu

Pealmine kiht:

  • 400 g toorjuustu
  • 110 g suhkrut
  • 2 muna
  • 2 peotäit vaarikaid
  • 1 peotäis mustikaid
  • 2tl vanillisuhkrut

Kate:

  • 2 dl 35% rõõska koort
  • 200 g toorjuustu
  • 2 tl vanillisuhkrut
  • 2 spl suhkrut
  • 2 spl vaarikaid
  • 2 spl mustikaid

Sulata potis tume šokolaad. Vahusta või suhkruga ning lisa ükshaaval munad. Seejärel lisa jahu ning vahusta kuni segu on ühtlane. Viimasena lisa sulatatud šokolaad. Sega läbi ning vala koogivormi. Nüüd sega omavahel toorjuust suhkru ning vanillisuhkruga, lisa ükshaaval munad ning sega kuniks kõik koostisained on ühtlaselt segunenud. Lisa marjad, sega väga õrnalt läbi ning vala šokolaadipõhjale. Küpseta 170 °C juures 35 minutit,kuni kook on äärtest kuldne ning keskelt veel pisut võbelev. Lase koogil täielikult jahtuda ning seejärel aseta vähemalt 6 h külmkappi. Enne serveerimist vahusta koor, lisa toorjuust, suhkur ning vanillisuhkur ning jätka mikserdamist. Lisa marjad ning sega õrnalt läbi, et kreem jääks roosa-lilla kirju, justkui marmor. Kata kook vahukoore-toorjuustu kreemiga ning  peale võid veel  lisada ülejäänud marjad.