Hommikune võileivatort
http://sentjurin.blogspot.com/2012/10/hommikune-voileivatort.html
Kaval nagu ma olen, otsustasin õe sünnipäevaks hommikusöögi juba eelmisel õhtul valmis teha, et uneminuteid juurde näpistada. Mõtlesin, et võiks ühe võileivatordi kokku panna, sest meie majas midagi sellist harilikult ei valmistata. Võileivatordi vihkajana sain oma hirmust üle oma klassiõe sünnipäeval, kus pakutav tort muutis mu arvamust 156 ° võrra( tulihingelist fänni pole minust veel saanud). Aga kõige krooniks astusin ma ämbrisse, kohe päris sügavasse, sest tuli välja, et minu vanemad ei talu paprikat. Õigemini nende magu ei kannata paprikat. See aga tähendas, et ainult külas olnud vanaema sai torti süüa, sest mina üritasin toiduga tagasi hoida ning see rammus määre ei lubanud mul torti üle ühe ampsu manustada. Ma ei teagi, mis sellest tordist lõpuks sai, aga maitses ta hästi sellegipoolest!
Vaja läheb :
- 1 pakk mitmeviljaröstsaia
- Kanapuljongit
- 1 pakk meelepärast sinki
- 1-2 paprikat
- 1 pakk maitserohelisega toorjuustu
- 2 dl majoneesi
- 2 dl hapukoort
*tomateid
Sega toorjuust,majonees ja hapukoor ühtlaseks seguks. Lõigu paprika parajateks ribadeks. Leota saiu puljongis( soovikorral eemalda saialt ääred, mina seekord ebaõnnestusin, sest sai oli liiga värske ja pehme,nii et kui ma saagimist alustasin, ei jäänud saiast enam midagi järele). Laota alusele 4 saiaviilu ning kata määrdega. Seejärel pane üks kihti sinki ning paprikat. Aseta uus kiht saiu ning korda tegevust. Mina tegin kolmekordse tordi. Kata pealmine kiht ja ka küljed rohke määrdega. Kaunistasin pealt piparkoogivormi abil saiast välja lõigatud südametega ning värske tilliga. Pane tort vähemalt 6h tunniks külmkappi, muidu ei jõua see piisavalt läbi imbuda.