Beseekattega karamelline banaanidessert

Selles magustoidus on koos kõik head asjad: karamellistatud banaanid,õhuline vanillikreem ning laimine bežeekate. Iga kiht täiendab eelmist ja kõik sulab suus ühtseks naudinguks. Aga tegemist oli äärmiselt ebafotogeenilise isendiga. Ma lausa suutsin seda desserti vihkama hakata, kuid pikka vimma ma ei pidanud, sest hetkel, kui ma selle omale suhu pistsin kadus viimnegi negatiivne mõte mu peast. Andsin endast parima, et koletisest kaunitar välja võluda! Ja muide, valmis ka blogi Facebook’i leht, nii et, kui on soov minu tegemistel silm peal hoida, siis tule ja vajuta like SIIN !!

  • 3 dl pruuni suhkrut
  • 2 spl võid
  • 6 banaani
  • 400 ml kondenspiima
  • 600 ml piima
  • 4 munakollast
  • 2 spl maisitärklist
  • 1 vanillikaun(võib asendada vanillisuhkru või vanilliekstraktiga)
  • 1 spl võid
  • 4 munavalget
  • Poole laimi koor
  • 2 spl tuhksuhkrut
Sulata potis suhkur ning või, lase segul pruuniks tõmbuda. Haki banaanid väikesteks tükkideks ning lisa karamelli hulka. Küpseta banaanid pehmeks. Eemalda tulelt ning vala koogivormi põhja jahtuma. Seejärel valmista vaniljekaste. Selleks sega potis kondenspiim ja piim. Lisa munakollased ning viimasena sega juurde maisitärklis. Vispelda ühtlaseks. Kuumuta pliidil kreemi,kuni see muutub paksemaks. Sega samal ajal vispliga, et kreem tükki ei kisuks. Kui kreem on valmis lisa või ning vanillikauna seemned. Vala ühtlaselt banaanide peale. Bežeekatte jaoks vahusta munavalged tugevaks vahuks, lisa samal ajal tuhksuhkur. Viimasena sega hulka laimi koor. Tõsta vaht lusika abil ühtlaseks koogi peale. Küpseta 190°C kraadi juures umbes 10 minutit või kuni bežee tõmbub kuldpruuniks. Lase jahtuda ning aseta üleööks külmkappi. Soovi korral võib magustoitu ka soojana nautida.