Spinatipirukas kardemoniga
http://sentjurin.blogspot.com/2013/01/spinatipirukas-kardemoniga.html
Seda pirukat tahan ma juba terve kuu teiega jagada, aga alati läheb see ettevõtmine vett vedama. Täna võtsin ma ennast kokku ja siin see on. Näpuotsatäis kardemoni andis pirukale nii meeldiva meki, et kohe raske oli mitte kuuendat tükikest haarata, tõeline hitt, seda võin ma kinnitada. Oeh, kuidas ma armastan seda spinatipirukat. See rabavalt lihtne pirukas sobib suurepäraselt pidulauale, sest maitseb hästi nii kuumalt,leigelt kui ka külmalt. Inspiratsioon pärineb Nami-Nami spinati-riisipirukast, aga kuna minu emale piruka sees riis ei sümpatiseeri, siis tuli see komponent välja jätta ja selline meie versioon tuligi. Ja ma kordan veel üle, et kirss sellel pirukal on kindlasti kardemon. Jaa, kes ei ole veel blogi facebook’i lehega liitunud, siis seda saab teha just SIIN !
Vaja läheb :
- 500 g lehttainast
- 400 g külmutatud spinatit
- 2 keedetud muna
- 1 toores muna
- Soola
- Kardemoni
Sulata tainas. Keeda spinatit umbes 15 minutit vähese veega. Jäta sõelale nõrguma. Keeda 2 muna, koori ning purusta kahvliga. Sega omavahel spinat,muna ja toores muna. Maitsesta kardemoni ja soolaga. Rulli tainas õhemaks ja lõika 2 ühesugust ristkülikut. Aseta täidis esimese kihi peale,kuid jäta äärtest paar cm vabaks. Aseta teine kiht täidise peale ja keera ääred alumise kihi alla. Tõmba noaga pirukale sälgud peale. Soovi korral pintselda üle lahtiklopitud munaga. Küpseta 200 °C kraadi juures umbes 25-30 minutit,kuni pirukas on pealt kuldpruun.

