Viktooria biskviit

seekord tuli retsept siit. ilmselt olen ma midagi taolist varemgi teinud, aga tuleb tunnistada, et see variant on koogi tegemisteks isegi kepsakam, kui tavaline biskviit. teeme veel!

  • 200 grammi võid
  • 225 gr suhkrut
  • 220 gr jahu
  • 3 tl küpsetuspulbrit
  • o.5 tl soola
  • 4 muna
  • 1 sidruni koor, riivituna
  • soovi korral purustet kardemoni (see on minu isiklik kiiks)

vahusta toasoe või suhkruga, lisa ükshaaval munad. sega jahusse küpsetuspulber, kardemon – eriti tahaks siinkohal esile tõsta “Meira” purustatud kardemoni, mis teistele samataolistele silmad kõvasti ette teeb, ja sool, sega jaokaupa taignasse. võta 20 cm lahtikäiv vorm ja pane kogu taignasegu korraga ahju küpsema (180 kraadi, u 25 minutit, kuniks pealt kuldpruun). las jahtuda ja lõigu ristipidi kolmeks võrdse laiusega kettaks. vahele võib panna kõike, eriti haput moosi ja vahukoort. või seda uut head vanillimaitselist türgi jogurtit. mina panin haput pohlamoosi ja ploomikompotti, peale külmutet vaarikaid. oli hea, eriti teisel päeval…