Karask
http://aniitram.blogspot.com/2013/02/karask.html
Karaski tegemine on lihtne ja mõnus, tuba saab kiirelt leivalõhna täis ja kõhutäie saab ka korraliku. :)
Retsept Nami-Nami kokandusportaalist.
- 2,5 dl keefirit või hapupiima
- 1 muna
- 1 tl soola
- 1tl suhkrut
- 1 tl köömneid
- 2 sl õli või sulatatud võid
- 3 dl odrajahu
- 1,5 dl nisujahu
- 1 tl soodat
Kloppisin muna koos soola ja suhkruga lahti, lisasin keefiri, köömned, õli ja segasin läbi. Siis lisasin soodaga segatud kuivained, segasin taigna ühtlaseks ja valasin 24cm läbimõõduga koogivormi. Küpsetasin 200*C juures umbes 20 minutit, kuni karask oli kerkinud ja pealt pruunika koorikuga. Sõin soojalt koos või ja meega.