Karask

Karaski tegemine on lihtne ja mõnus, tuba saab kiirelt leivalõhna täis ja kõhutäie saab ka korraliku. :)
Retsept Nami-Nami kokandusportaalist.
  • 2,5 dl keefirit või hapupiima
  • 1 muna
  • 1 tl soola
  • 1tl suhkrut
  • 1 tl köömneid
  • 2 sl õli või sulatatud võid
  • 3 dl odrajahu
  • 1,5 dl nisujahu
  • 1 tl soodat
Kloppisin muna koos soola ja suhkruga lahti, lisasin keefiri, köömned, õli ja segasin läbi. Siis lisasin soodaga segatud kuivained, segasin taigna ühtlaseks ja valasin 24cm läbimõõduga koogivormi. Küpsetasin 200*C juures umbes 20 minutit, kuni karask oli kerkinud ja pealt pruunika koorikuga. Sõin soojalt koos või ja meega.