Banits

eks ole mitmedki juba teinud, lõpuks katkenud ka minu kannatus. sai aga filo koju toodud ja tegema hakatud. ilmselt teeme veel.

  • 500 gr fetajuustu (laadset toodet)
  • 4 muna
  • 2 dl hapukoort v jogurtit
  • u 4 küünt küüslauku, hakitult ja krõbedaks praetult
  • punet, u 3 tl
  • 10-12 ahjuplaadi suurust lehte filotaigent
  • õli filotaigna pintseldamiseks

haki küüslauk, prae kuldseks-krõbedaks, pane korraks kõrvale. murenda feta, klopi sisse munad, lisa pune ja jogurt/hapukoor, sega ühtlaseks, segu võib jääda pigem vedelamapoolne. vooderda 20 cm läbimõõduga vorm küpsetuspaberiga. pintselda filotaigna lehed õliga. pane põhjaks-külgedeks 3 lehte, siis kiht fetasegu, siis uuesti õliga ülepintseldet taignalehti – kuniks mõlemaid jätkub. viimaseks kihiks võiks jääda fetasegu. küpseta 180 kraadil u 30 minutit, kuniks pealt kuldpruun.