Küüslaugusai
Need, kes ei viitsi pärmitaigna tegemisega mässata, kuid ikkagi värsket saia tahaksid, sobib see saia tegemise variant ideaalselt: tuleb vaid koostisained kokku segada ja pätsikesed ahju küpsema panna.
Retsept pärit siit.
Järgmisel korral lisaksin kindlasti rohkem küüslauku, sest praegusel juhul oli küüslaugumaitse vaid õrnalt aimatav.
Vaja läheb:
- 385 g jahu
- 40 g suhkrut
- 10 g küpsetuspulbit
- 3 g soodat
- 1/2 tl soola
- 3 küüslauguküünt
- 160 g võid
- 1 muna
- 30 ml värskelt pressitud sidurni mahla
- 80 ml 35%koort
- 80 ml piima
- 100 g parmesani
Sega kokku jahu (285g), suhkur, küpsetuspulber, sooda, sool ja peenelt riivitud küüslauk. Lisa külm või ja mikserda (või mudi kätega) veelkord läbi. Teises kausis klopi muna, piim, sidrunimahl ja 35% koor kahvliga läbi ja jäta 5 minutiks seisma. Viimaks lisa muna-koore segu jahu-või massile, lisa tüümian ja riivitud parmesan ning sega või mikserda hoolikalt läbi. Viimasena lisa 100g jahu ning sõtku see tainasse. Jaga tainas kolmeks osaks ning vormi käte vahel ümarad pätsikesed. Lõika jahuse noaga pätsidesse sisseklõiked, nii et moodustub kaheksa sektorit.
Küpseta 200 kraadi juures 20 minutit.
