Napoleoni kook
Kreem:
- 2 muna
- 1 dl suhkrut
- 1 sl kartulitärklist
- 500 ml piima
- poolelt sidrunilt riivitud koor (kollane osa)
- 1 tl vanilliessentsi või – pastat
- 250 g võid
- 250 g nisujahu
- 100 ml vett
- 1 sl suhkrut
- noaotsaga soola
- kaunistuseks tuhksuhkrut
Vahusta munad koos suhkruga kohevaks heledaks vahuks. Lisa kartulijahu, sega läbi. Jäta ootele.
Kuumuta piim koos riivitud sidrunikoore ja vanilliga keemiseni. Vala kuum piimasegu pidevalt segades munavahu hulka. Kalla kreemisegu tagasi potti, sega pidevalt. Kuumuta madalal kuumusel ja sega pidevalt kuni segu pakseneb. Selleks kulub u 15 minutit. Ära keema lase, siis läheb muna tükki. Jahuta kreem täielikult külmkapis. Kogu kreem koogi vahele ära ei kulu, aga limpsimiseks peab ju ka midagi jääma:).
Tainalehtedeks puista lauale kuhilana jahu. Tõsta sellele külma või tõkid, lisa suhkur ja sool. Haki noaga ühtlaseks puruks. Lisa külm vesi ja vajuta kokku tainaks. Kogu eelneva protseduuri saab teha ka köögikombainis. Lase jahu maitseainete ja külma või tükkidega puruks.lisa vesi ka keeruta tainaks. Kohe kui pall on moodustunud, pane masin seisma, ületöötlemine muudab taina puiseks. Mässi tainatükk toidukilesse ja hoia paar tundi külmkapis.
Kooki võib pakkuda kohe, aga mu meelest maitseb hästi ka järgmisel päeval.









