Baci di dama

märksõnad olid Viimsi, Itaalia ja midagi itaaliapärast. ma olin alguses kindel, et ei midagi magusat, aga tutkit. ma igaks juhuks ei hakanud proffidega cantucci-maavõistluses rinda pistma, aga need konkreetsed küpsised hakkasid silma küll. aga no see nimi. töö käigus küll tuli mõte, et vaja oleks kahepoolset silti, et kui lapsed (huvitav, mis vanuseni see piir ka tänapäeval läheb?) on lähedal, siis on tegemist “memme musiga”, aga kui täiskasvanud, siis on nimeks “kurva lirva ohe”. aga siin siis retsept, meie tubli eksbarista-tulevase supermodelli nõudmisel;)

  • 125 gr mandijahu
  • näpuotsatäis soola
  • 125 gr pehmet võid
  • 125 gr suhkrut
  • 1 tl vanilliekstrakti
  • 100 gr jahu
  • 2 splt kakaod (seda “Meie margi” moodi marki)
shokolaadikreemi jaoks:
  • 100 gr tumedat shokolaadi
  • 75 ml 35 % rõõska koort
vahusta toasoe või suhkruga, lisa vanilliekstrakt ja mandlijahu. sega läbi, lisa jaokaupa jahu, sool ja kakao. moodusta taigen. võta u teelusikasuurune kogus tainast, moodusta sellest pallike, pane küpsetuspaberile (ja korda antud tegevust paariarv kordi kuniks taigen otsas). vajuta pallikesed kergelt laiemaks. küpseta 180 kraadil u 15 minutit – kuniks küpsised on valmis – ehk muutunud kõvaks. lase jahtuda. kreemi jaoks sulata vesivannil shokolaad, lisa juurde koor. kui segu on jahtunud toatemperatuurini, siis vahusta mikseriga kohevaks. peale seda protseduuri jahuta kreem (kui on kiire, paneks korraks sügavkülma. aga mitte üle 15-20 minuti). võta piisav hulk kreemi, et küpsised kokku “kleepida”. peale seda mine kaasblogijatega kvaliteetaega veetma;)