Papaiasalat
no täpselt sellist, nagu seal, ehk Vietnamis, pole ju võimalik järgi teha. aga üritada ikka võib. ja tulemus ei saa üldse halb, kui proovida;) kohapeal käisime me Gioani kokakoolis, sealt see retseptki, ainult õige pisut tuunitud. kõige olulisem selle salati juures on toores ja soovitatavalt tasuta tööjõud, kes juurikate koorijaga viilutaks neid õhukesi laaste. muu on juba dela tehniki;)
- 2 keskmist papaiat, sellist kõvema/tooremapoolset
- 2 keskmist porgandit
- 1 kurk
- u 50 gr hakitud rohelist sibulat
- u üks pakk / 100 gr? seedermänniseemneid, röstitult
- röstitud sibulahelbeid
- paar peotäit värsket hakitud münti
- seesamiseemneid, kaunistuseks
kaste:
- u 2 spl seesamiõli
- 1 tshilli, hakituna
- 1 spl suhkrut
- 3 küünt küüslauku, hakitult
- 2 spl kalakastet või austrikastet (kui pole kumbagi, siis sojakastet)
- 1 spl sidruni või laimi mahla
viiluta kartulikoorijaga kurk, porgand ja papaia (see viimane on üks väga tüütu viilutamine) õhukesteks laastudeks. pane kõik suurde kaussi. haki roheline sibul ja münt, pane pisut mõlemast kaunistuseks kõrvale. võta teine anumas ja sega kastmeained omavahel kokku. vala kaste juurikatele vahetult enne serveerimist ja sega läbi, kaunista kõrvale pandud rohelise, röstsibula laastude ja piinia- ja seesamiseemnetega. söövad ka need, kes muidu salati näpuotsagagi ei puutu;)