Oa-suvikõrvitsakotletid

Sel sügisel on need kotletid minu cateringis väga hästi vastu võetud. Retsept sündis tegelikult juba suvel, kui oma metsatarekese juures toimetasime ning kõht tühjaks läks. Mul oli just käepärast jupp suvikõrvitsat ja purk ube ning nii need maitsvad kotletid sündisidki. Hetkel võin öelda, et need on vist ühed maitsvamad taimsed kotletid, mida ma valmistanud olen. Tekstuurilt, lõhnalt ja maitselt meenutavad üsna palju klassikalisi kotlette, mida minu vanaema ikka valmistas. Minu arust teeb need kotletid eriliseks ka see, et kotletitainas ei ole ühtlane mass nagu tavaliselt, vaid sisaldab sibula- ja suvikõrvitsatükikesi, mis kotletid eriliselt mahlaseks ja maitsvaks teevad. Kuna väga paljud on selle retsepti vastu huvi tundnud, siis nüüd on viimane aeg see lõpuks kirja panna, sest suvikõrvitsa hooaeg veel kestab.

umbes 20 keskmist kotletti

  • 2 purki punaseid ube (1 purk on 400 g)
  • 3 suuremat sibulat
  • jupp suvikõrvisat (400 g)
  • 3 tl karripulbrit
  • 3 tl köögiviljapuljongi pulbrit (nt. “Vegeta Natur”)
  • 100 g täistera nisujahu (Graham)
  • õli praadimiseks
Kurna ja loputa oad, vala suuremasse kaussi ning masseeri kätega pudiks. Lisa peeneks hakitud sibulad ja suvikõrvits, karri- ja puljongipulber ning täisterajahu. Masseeri ja sega kõik kätega läbi, kuni kõik on ühtlaselt segunenud ja maitsestunud. Aja pann kuumaks, vala sinna paar supilusikatäit õli, vormi kätega tainast kotletid ning aseta kuuma õli sisse. Prae mõlemalt poolt krõbedaks. Serveeri näiteks kartuli ja kastme juurde, leiva peal koos natukese sinepiga või näiteks burgerivahel.