Ploomikook
http://davahtaresidence.blogspot.com/2013/10/ploomikook-jarjekordne-ulilihtne.html
sai midagi teistmoodi, sai hea. teeme veel. joy of baking rules!
- 200 gr jahu
- u 50 gr jahvatet mandleid
- 2 tl küpsetuspulbrit
- 0.25 tl soola
- 150 ml rapsiõli
- 150 ml jogurtit
- 1 muna
- 1 tl vanilliekstrakti
- 200 gr suhkrut
- kümmekond ploomi
- paar spl suhkrut, katteks
poolita ploomid ja eemalda kondid. pane ahi sooja. ühes kausis sega omavahel jahu, peenestet mandlid, küpsetuspulber ja sool. teises kausis sega õli, jogurt, muna ja vanilliekstrakt. sega segud omavahel. valmista ette 20 cm ahjuvorm – määri kas võiga või pane küpsetuspaber. kraabi taigen kausist vormi. pane ploomipoolikud taignale, sipsuta peale suhkur. küpseta u 200 kraadil pool tunnikest kuni valmis saab, ehk nuga puhtalt välja tuleb.