Vürtsikad kõrvitsamuffinid šokolaadiga (gluteenivabad)
Mis aga praegustesse muffinitesse puutub, siis ei saa jätta mainimata, et olen ise selle retseptiga hullult rahul :):):), sest need kuldkollased särtsakad muffinid haihtusid ülikiirelt. Ja eriti meeldib mulle see, et mul õnnestus see retsept esimesel korral, kuigi igaks juhuks (rohkem küll ilmselt ühe inimese soovil, kes neid veel süüa soovis) tegin neid järgmisel päeval kohe uuesti, et 100% kindel olla.
Kõrvits annab lisaks imeilusale kuldkollasele värvusele küpsetisele ka pehmuse ja niiskuse, nt need muffinid on ka teisel ja kolmandal päeval pärast küpsetamist praktiliselt sama mahlased nagu esimesel päevalgi. Sama kehtib ka nt pärmitainast saiakeste osas, mille “parim enne” on reeglina juba sama päeva õhtuks möödas. Olen mõned korrad küpsetanud Ida Savi raamatust “Saiad, pirukad, koogid” pärineva retsepti järgi ühtesid kõrvitsapüreega pärmitainast saiu ning isegi need on ka järgmisel ja ülejärgmisel päeval veel täitsa pehmed ja mõnusad:)
- 100 g (tumedat) šokolaadi (võib olla mandlite või pähklitega)
- 140 g maisijahu
- 100 g riisijahu või gluteenivaba kaerajahu (olen viimast kasutanud)
- 2 tl küpsetsupulbrit
- 1 tl jahvatatud ingverit (soovi korral)
- 1 tl kaneeli
- näpuotsatäis soola
- 120 g (pruuni) suhkrut (nt hele v tume muscovado)
- 200-300 g kõrvitsapüreed
- 1 muna
- 3 sl piima
- 30 g sulatatud võid või 3 sl õli

