Marineeritud rostbiif
ma niisama olen ikka teinud seda varemgi, aga ühel kenal hetkel tekkis mõte, et marineeriks ka. mulle puhas liha maitse isegi väga meeldib, aga rostbiifi ei saa kahjuks teha kolme-nelja viilu kaupa. ja siis ühel hetkel tüütab ära & tahaks ju midagi huvitavamat. tehtud, mõeldud.
- tee rostbiif (mina olen viimased korrad seda juhist siit kasutanud)
marinaadiks võta suhtkoht võrdsetes kogustes:
- sinepit (seda natuke vähem;)
- mett
- Worcestershire kastet
- sojakastet
kui liha ahjust väljas, keera fooliumi sisse ja lase “rahuneda”. kuniks liha on “leigeks rahunenud”, siis tee marinaad. sega ained kokku ja timmi meelepäraseks, kes tahab soolasemat või sinepisemat, mulle nt meeldib, kui sool ja suhkur on tasakaalus. vala terve lihatükk marinaadiga üle, lase paar tundi kuni üleöö seista. võta liha marinaadist, ära marinaadi jumala eest ära viska. viiluta liha & vala marinaadiga uuesti üle. kõik. käkitegu;)