Lambahautis sibula ja õllega
http://davahtaresidence.blogspot.com/2014/01/lambakaelast.html
uuel aastal uue hooga! talv tahab ikka malmpotti saada. ja hautist. alles hiljuti oli nii kange osso bucco isu, aga keskturg oli kinni, ja stokis olid ainult lambakaela lõigud. Mis siis ikka. Need said ka toredad.
Sööjate arvule vastav hulk lambakaela lõike (mul oli kolm)
- 2 keskmist sibulat
- 3 küünt küüslauku
- 33 ml tumedat, aga sealjuures mitte väga tugevamaitselist õlut
- sinepit, soola, pipart
kastmeks:
- 1 spl jahu
- u 1 dl koort
viiluta sibul ja prae kuldseks. Praadimise lõpuosas lisa viilutet küüslauk, ja prae see ka läbi. Kui küpse, siis tõsta korraks pannilt ära. Võta pisut jahu, lisa sinna sool ja pipar. Keeruta kaelatükke jahus ja pruunista samal pannil. Võta malmpott ja pane kaelatükid selle põhja. Määri igale tükile peale 1 tl sinepit ja selle peale kolmandik praetud sibula-küüslaugu segust. Vala õlu lihatükkide kõrvale ja pane ahju, las olla 200 kraadil u veerand tundi. Siis keera temperatuur maha ja hauta veel tund-poolteist, kuniks liha pehme. Sega jahu koore sisse ja lahusta ülejäänud soustis, lase veel korraks keema, kuniks kaste pakseneb. Soust tuleb hea ja tummine, kõlbab nii kartulile kui ka makaronile.