Topelt-šokolaaditrühvlid
Trühvli puhul on ideaalne toorjuustu-šokolaadi suhe 1:1 (no nt greibimekiga tummised kommid on täpselt paraja konsitentsiga), kuid seekord lisasin täidisesse tekstuuri ja tihedust andma natukene kamajahu. Paraku jäävad need kommid siiski üsna pehmed, niiet kui sa ei soovi tumedast šokolaadist glasuuri valmistada, siis lisa täidisesse veel 100 g valget šokolaadi ning veereta trühvleid kas pähkli- või šokolaadipurus, kakaopulbris vms. Kama ei soovita lisada rohkem kui ette on nähtud, sest siis jääb tulemus ilmselt juba jahune ja maitse on kõike muud kui “hõrk”. Kamajahu on magustoitudes toredaks väikseks põnevaks nüansiks (nt kamavahu puhul), kuid see ei ole selline asi, mis minu arvates võiks domineerima jääda, sest iseenesest on ju tegemist … mmmm … jahuga:) Pole just maailma parim asi, küll aga kodumaisteks pühadeks tore vaheldus välismaisele kraamile – millal siis veel meie päris oma asju au sisse tõsta!?:)
Ja kui soovida veelgi “rahvuslikumat maitset”, siis asenda konjak nt mõne mahedamaitselise puskari, kirsi- või jõhvikanapsu või Vana Tallinnaga ;-)
Vaja läheb:
- 30 g kuivatatud jõhvikaid või kirsse
- 1-2 sl konjakit v brändit (soovi korral)
- 100 g valget šokolaadi
- 200 g toasooja toorjuustu
- 3 sl kamajahu
- 200 g tumedat šokolaadi

