Pontsakad šokolaadiküpsised soolapähklitega

See on küpsisteretsept, mille tegin veebruarikuu (2014) Maret ajakirja tarbeks. Mõtteis oli valmistada šokolaadiseid küpsiseid, mis hästi õhtuse kohvijoomisega sobituksid (õhtu all mõtlen ma oma traditsioonilist kella kuuest kohvitamist:)). Ma võin öelda, et täitsin oma eesmärgi edukalt, sest kohvijoomise lõpuks olid kõigil kõhud täis ning taldrikul vaid mõned üksikud küpsisepurud. Üleliia magusad need küpsised ei jää, nii et saab kohe mitu tükki süüa….

Pikka juttu ei aja – kõik küpsetama:)

ca 27-30tk

  • 5 dl jahu
  • 0,5 tl soola
  • 1 tl soodat
  • 2 sl kakaopulbrit (naturaalset, magustamata)
  • 1,5 dl suhkrut
  • 1 tl vanillisuhkrut
  • 75 g soolapähkleid
  • 150 g piimašokolaadi
  • 130 g võid, toasooja
  • 1 muna

Sega kuivained omavahel kokku. Haki pähklid ja šokolaad väiksemaks ning lisa kuivainetele. Seejärel lisa juurde või ja muna ning sõtku kätega ühtlaseks tainaks. Vormi tainast pallikesed, aseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ning suru käega veidi lamedamaks. Küpseta küpsiseid 180 kraadi juures ca 15 minutit.