Rabarberikook

jah, mina olen see, kes neid kevadisi esimesi nirusid hollandi omi ostab. Sest selle esimese rabarberi haleda roosa lõhna vastu ei saa ikka mitte miski.
  • 2 dl suhkrut
  • 1 dl (rapsi)õli
  • 1 muna
  • 1 dl piima
  • 2 tl küpsetuspulbrit
  • 4 dl jahu
  • lahke käega kardemoni (so minimaalselt 1 tl;)
  • näpuotsatäis soola
  • pärlsuhkrut peale raputamiseks
tükelda rabarber (eriti kaunis saab, kui tükid on punased). Sega omavahel suhkur, õli ja muna, lisa jahu (millesse saab ilusati jooksvalt susata soola ja küpsetuspulbri, kui ei viitsi mitme rakuga möllida). Sega sisse rabarberitükid ja piim. Vala 20 cm läbimõõduga lahtikäivasse vormi, raputa peale pärlsuhkur, ja küpseta u 30-45 minutit 180 kraadil kuniks pealt kena kuldpruun. Tööl kiideti. Ilmselt teeme veel.