Kodune saiavorm kaneeli-moonivõiga

Ma tean, et on kevad ja blogi peaks rõkkama erinevatest salatiretseptidest ja üleüldse sellistest kasulikest postitustest. Siit aga üks erand. See retsept on kaugel igasugu gluteeni- ja laktoosivabadusest, aga jagamata ka ei saa jätta. See on nüüd üks selline retsept, mille lõpptulemuse üle ma  väga õnnelik olen. Öeldakse ju, et maitse üle ei vaielda, aga no kellele see saiavorm ei meeldi, siis ma ei oskagi miskit öelda:) Tegelikult on saiavormi nimi sellele kaneelisele küpsetisele täielikult ülekohtune. Pigem vääriks see kaneelisaia nime. Jah, see ongi veidi õigem nimi, kirjeldamaks sedasama küpsetist. 

 

Selle (kaneeli)saiavormi tegemist ei saa alustada siis, kui puudub või. Pakk korralikku võid on selle retsepti üks aluseid ning ka põhjustest, miks see saiavorm nii kohev ja pehme jääb. Mooniseemnetega on nii ja naa – kui Sulle need ei meeldi, siis jäta need retseptist välja või siis asenda 1 sl jahvatatud kardemoniga. Viimane ei ole muidugi kohustuslik, kui ka kardemon meeltmööda ei ole. 
Ma soovitan nüüd 10 minutit aega leida ning seda vormi tegema hakata, seejärel teeb kogu töö ära juba ahjukuumus….

11 röstsaiaviilu

Võie:
180 g toasooja võid
150 g kaneelisuhkrut
50 g mooniseemneid

Kate:
2 dl piima
4 dl rõõska koort (35%)
3 muna
1 apelsini riivitud koor
1 vaniljekaunast eemaldatud seemned (või 2 tl vanillisuhkrut)
50 g kaneelisuhkrut

Vahusta toasoe või kaneelisuhkruga, seejärel sega juurde mooniseemned. Määri või-segu röstsaiaviiludele ning lõika siis saiaviilud kuubikuteks (ühest viilust saad 9 kuubikut). Seejärel aseta saiakuubikud vormi (26×18). Sega omavahel katte ained ning vala vormi, suru kergelt peale ning lase vormil toatemperatuuril seista u 15 min. Seejärel küpseta 180 kraadi juures 35-40 minutit.