Mustikamuffinid
Nonii, esimesed muffinid jõuavad ka lõpuks minu blogisse :) Retsept on Koolibri koogiraamatust ja tõe huvides pean tunnistama, et minu osa seisneski retsepti välja valimises, hindamatu väärtusega moraalses toes:) ja pildistamises, sest maitsvad muffinid valmistasid hoopis minu õed, kes mõlemad muffiniküpsetamises tõelised virtuoosid on :)
Originaalretseptis oli ettenähtud 370 g suhkrut, mis ilmselgelt on liiga palju. Kaks kolmandikku ettenähtud suhkrukogusest andis ka juba täitsa hea tulemuse, niiet 300 g peaks igati bro olema:) Aga võid panna suhkrut veelgi vähem ja riivida muffinitaignasse natukene martsipani v sulatada valmis muffinitele peale u 100 g valget šokolaadi. Retseptis räägiti ka mingist “kannmikserist”, mis ilmselgelt peaks olema stand mixer e segaja e siis enamikule meist Kitchen Aid. Aga muidu igati hea retsept – töötas ilusti ja muffinid tulid head:)
Vaja läheb:
360 g nisujahu
300 g suhkrut
1 tl soola
1, 5 tl küpsetuspulbrit
0,5 tl söögisoodat
375 ml petti, keefiri, hapupiima v maitsestamata jogurtit
1 muna
0,5 tl vaniljeekstrakti
70 g sulatatud magedat võid
250 g mustikaid vm marju (meil olid mustsõstrad)

