Väikesed seenepirukad
http://zoozi-tegemised.blogspot.com/2011/12/vaikesed-seenepirukad.html
Antud kogusest tuleb umbes 25-30 väikest pirukat:
Tainas:
200 g võid
200 g kohupiima (kasutasin Saida kohupiima)
300 g jahu
näpuotsatäis soola
Täidis:
1 sl õli
umbes 8 dl kupatatud metsaseeni (sobivad ka soolaseened, mul olid külmutatud riisikad)
1 sibul
soola
musta pipart
1 suur muna
Määrimiseks:
1 muna
Valmista esmalt pirukate tainas. Selleks sega kokku jahu, kohupiim, või ja sool. Keera tainapall toidukilesse ja pane vähemalt tunniks külma.
Täidise jaoks haki sibul ja seened. Kuumuta pannil õli, lisa sibul ja seened ning kuumuta neid, kuni sibul on pehme. Maitsesta soola ja pipraga. Lase segul jahtuda ja siis sega sisse 1 muna.
Rulli tainas lahti ja lõika suurema klaasiga kettad, umbes 10-12 cm läbimõõduga. Tõsta 2 tl täidist ja vajuta otsad hoolega kinni, saades nii öelda väikesed poolkuud. Määri pealt lahtiklopitud munaga ja küpseta 200-kraadises ahjus umbes 15-20 minutit, kuni pirukad on pealt kuld-pruunid.
Parimad veidi jahtununa, aga kõlbavad veel teiselgi päeval süüa :)