Šokolaadi-peedikook
http://vispel.blogspot.com/2011/11/sokolaadi-peedikook.html
Valmistu kõige imelisemaks šokolaadi-peedikoogiks, mida kunagi proovinud oled! Ilma naljata. See on täiuslik kook, luksusliku šokolaadi ja mahlase peediga mascarponekreemine unistus. Ainuüksi selle postituse kirjutamise jooksul tõstan endale kolmanda (!) tüki. Yum.
Retsept pärineb Nigel Slater’i raamatust Tender, Volume I ja on, nagu ikka, varieeritav – või (originaalis 220g, minu koogis 150g) asenduseks sobib päevalilleõli, suhkrut võib lisada vähem või rohkem (originaalis 225g, minu koogis 100g) ja kuigi seekord kasutasin speltapüüli, siis kahtlustan, et ka mandlijahu (või nisujahu) töötab sama hästi.


