Šokolaadi-koore kommid

kui olid jõulud veel tulemata, olid meil Padjaklubiga jõule ettevalmistav üritus. tegime tshillimoosi (retsept teadagi kust;), viinaste marjadega jõulukeeksi (mis oli btw väga hea), jõhvika-valge shokolaadi küpsiseid ja minu eestvõttel fudge’i. novembri Deliciousest. ja see viimane ei tulnud üldse välja. tundus nii lihtne, suhkrutermomeetrit meil muidugi polnud, aga seal ka liiga ei rõhutatud, et seda vaja oleks, aga mida see ollus ei teinud, oli hangumine. segasime, kuumutasime, mässasime, tegime ja olime, aga kui kass seda veel isegi paar päeva hiljem oli nuusutamas käinud, siis olid vurrud saanud täitsa siirupiseks, ning fudge olnud endiselt tahkumata. see jäi hinge. siis ma leidsin Mari-Liisi selle postituse, lugesin läbi, hingehaavad paranesid, ja kohe tekkis mõte teha uus. seekord olin ma nii ettenägelik, et lugesin läbi ka kommentaarid ja tegin sellest omad järeldused. ja seekord, ülla-ülla, tulemuslikult. ehk et nagu juba vanarahvas ütles, et anna andeks ja unusta, aga siis, kui on kätte makstud;) lisaks on see retsept nagu rusikas silmaauku kõikidele nendele lapsevanematele, kelle lastele “päkapikud” liiga palju shokolaadi jõulude ajal tõid. silma kohe puhkas kapi riiulil peale seda kommitegu.

  • 300 gr ehk 1 pakki kakaomaitselist kondenspiima
  • 100 gr tavalist ehk valget kondenspiima
  • u 350 gr shokolaadi
  • 2 spl magustamata kakaopulbrit
  • näpuotsatäis soola
  • näpuotsatäis (ülekantud mõttes;) tshillipulbrit
  • järgmine kord ma paneks mandlilaaste ka

kuumuta potis kondenspiim, lisa shokolaadi tükid, sega, kuniks sulavad. lisa kakaopulber, sool ja tshilli, sega läbi. vala eelnevalt kiletet nelinurksesse vormi. vormi võiks olla umbes sellise suurusega, et saaks pärast 1x1x1 cm kuubid lõigata, see oleks siis u A4 suuruses vorm. pane külmkappi. ilmselt taheneb paari tunniga, aga üleöö seismine tagab päris kobeda ehk tahke tulemuse. eemalda kõvastunud segu vormist, lõika kommid ribadeks, ja siis kuubikuteks. säilita jahedas. hea magus suutäis;) mandlilaastud lisaks ilmselt kaunidust. koos normaalse ilmaga on ära kadunud ka piltide teravaks tegemise oskus.