Punasesõstratort
Üks lihtne, kergelt hapukas tort. Sain pildile viimase tüki :)
Põhi:
2 muna
2 dl suhkrut
50 g sulatatud võid
1 dl piima
3 dl jahu
2 tl vanillisuhkrut
2 tl küpsetuspulbrit
Niisutamiseks:
punast mahla
Täidis:
2 banaani
4 dl punaseid sõstraid
0,5 dl suhkrut
Kreem:
4 dl 35 % rõõska koort
1 tl vanillisuhkrut
0,5 dl suhkrut
Kaunistuseks:
3 dl punaseid sõstraid
piparmündi-või melissilehti
Vahusta munad suhkruga. Sulata või, lase veidi jahtuda ja vala koos piimaga munavahu hulka. Sega jahu küpsetuspulbri ja vanillisuhkruga ning sega munavahu hulka. Sega ühtlaseks tainaks. Vala tainas 24 cm läbimõõduga lahtikäivasse koogivormi. Küpseta 175-kraadises ahjus 30 minutit.
Lase põhjal jahtuda ja lõika siis 3 kihiks.
Täidise jaoks purusta banaanid ja sõstrad köögikombainis või saumikseriga. Sega suhkruga.
Pane üks põhjakihtidest serveerimisalusele, niisuta mahlaga ja määri peale sõstra-banaanisegu, laota peale teine põhjakiht, niisuta mahlaga ja kata jälle sõstra-banaaniseguga. Tõsta peale kolmas põhjakiht, niisuta mahlaga ja kata suhkru ja vanillisuhkruga vahustatud rõõsa koorega. Kata vahukoorega ka koogi küljed.
Puista peale sõstrad ja kaunista piparmündilehtedega.
Hea oleks lasta koogil mõni tund külmas seista.
Allikas: veidi mugandatud Pereköögi retseptivihikust