vutimaksa pasteet
http://davahtaresidence.blogspot.com/2012/03/vutimaksa-pasteet.html
vutimaksa pasteet
seda, et mul maksaga on selline imelik vahekord, et ma teist kastme kujul parema meelega väldiks, olen ma ilmselt ka juba ammu rääkinud. Keska ajal oli see pinginaabri peika pidupäev, kui oli teada, et menüüs maksakaste, sest talle oli see juba hommikul teada ja siis mina sööma ei läinud. Hanemaksa söön ma hea meelega, nagu ka ühes pealinna toitlustusasutuses pakutavat vasikamaksa. Maksa kastme lembuseni läheb ilmselt veel samapalju aega kui varasesse keskikka jõudmine:). Aga kui ma vastavat Sadama turul vutimaksu nägin, olid nad mul korvis nö „seljaaju“ tasemelt, peaajul polnud enam midagi öelda. Neid kabedaid koivakesi ostsin ma ka. Rümpi olin varemgi proovinud. Ja pasteet sai hea, kiitsid isegi külalised. 300 gr maksa annab üsna palju välja, eriti kui sinna teist sama palju võid sisse uhtuda;) (kas „uhtuda“ või „uhta“?). Inspiratsiooni sain siit ja sealt
vutipasteet
300 gr vutimaksa
200 gr võid
1 keskmine sibul
soola
muskaatpähklit
roosat pipart (kui pole, siis musta)
näpuotsaga tüümiani
paras sorts portveini või EW aastapäeva puhul „Põltsamaa Kuldset“
haki sibul ja prae u 2 spl võis klaasjaks. Sulata maksad ja prae kergelt läbi, katsu mitte üle küpsetada ja kummiseks lasta. Maitsesta, lisa veiniline. Lase pisut jahtuda. Saumikserda võimalikult peene tekstuuriga pasteediks. Lisa või ja sega läbi. Lase veel pisut jahtuda ja timmi maitse õigeks, siin võib vaja minna veel nii soola, pipart kui ka porti. Vala peale pisut sulanud või, kaunista basiilikuoksa või roosa pipraga. Pane külmkappi. Naudi röstsaia ja hea punase veiniga. Juurde sobib pingiviinide paraad;)