kõrvitsaküpsised

Igal kõrvitsal on oma Mihklipäev. Ma ei hakka siinkohal uuesti meenutama seda, kuidas mõni meie oma on mädaks läinud ja mõni ei ole. Aga sügisel on nii palju rohelist ja kollast ja punast, seega suure tõenäosusega jäävad kõrvitsad seisma. Talvel seevastu ostad ikka tükikese turult, selle asemel, et nuga anda. Ja nii ta kurvalt seisab. Aga nüüd on see mure murtud. Otse namist kõrvitsaküpsiste retsept (viimane aeg proovida, daamid on juba poes eesti rabarberit näinud;) oli hea, mulle meeldis sajaga, lapsele ei läinud peale rosinad. Ilmselt teeme veel, võib-olla ilma rosinateta. Sest muidu on ka head ja nätske.
kõrvitsaküpsised


100 g võid 
150 g fariinsuhkrut või tumedat muscovado suhkrut
200 g keedetud ja püreestatud kõrvitsat 
100 g rosinaid 
1 tl vanilliekstrakti 
225 g nisujahu 
1.5 tl küpsetuspulbrit 
1 tl jahvatatud kaneeli 

Vahusta või suhkruga heledaks, lisa kõrvitsapüree, rosinad ja vanilliekstrakt.
Sõelu teise kaussi jahu, küpsetuspulber, küpsetuspulber ja kaneel, lisa seejärel või-kõrvitsasegule. Sega hoolega. Tõsta dessertlusikaga võitatud ahjuplaadile 18 tainaportsu, jättes tainaportsude vahele piisavalt ruumi, kuna küpsised valguvad küpsedes laiali. Küpseta 200-kraadises ahjus 12-15 minutit, kuni küpsised on veidi pruunistunud. Jahuta ahjuplaadil 5 minutit, seejärel libista metallrestile ja lase jahtuda.