mündi-mustsõstra keeks
vahepeal sattusin ma kuidagi seletamata kombel keeksilainele. ei lasknud ennast ka väga segada sellest, et neid väga ei söödud (seda konkreetset näiteks söödi küll, ja kuidas veel). selle keeksi õnge läksin ma ühest “Delicious“est, kus asja “reklaamiti” seal nagu kooki. ja piparmünti kästi kah sisse panna. küll aga mustikaid mustade sõstarde asemel. mul olid aga külmas ämma tuumasõstrad – suured ja magusad isegi peale üles sulatamist. niiet kaubaks läksid need. ja piparmünti oli mul ka, uskuge või mitte, sügavas. ühesõnaga, seda keeksi ma teeks veel. mis sest, et kaubanduslik välimus eriti hea ei olnud, aga maitse oli see-eest väga hea. ja kui meie majas mõni kook otsa saab, on see klass omaette. see sai. ma natuke modifitseerisin ka, mulle see inglisepärane keekside hilisem immutamine kuidagi väga ei imponeeri. aga ma surasin sisse selle võtta rohkem seda münti.
mustsõstra-mündi keeks
115 gr toasooja võid
piparmünti
250 gr marju (sõstraid)
250 gr jahu
ühe sidruni koor ja mahl
2 tl küpsetuspulbrit
näpuotsatäis soola
225 gr suhkrut
2 muna
120 ml piima
soojanda ahi 180 kraadile. määri keeksivorm (ma arvan, et parem oleks see nö täispikkuses, mitte poolik, minu poolik ajas vähe üle) võiga. haki mündilehed. vahusta mikseriga või ja suhkur (see on natuke keeruline, kuna suhkrut üsna palju, aga tasub vaeva). vahusta u 5 min. lisa muna ja teine, riivitud sidrunikoor, sool, jahu jupikaupa (kuhu on eelnevalt pandud küpsetuspulber), ja piim. vahusta, kuniks tekib kenasti klopitud segu. sega sõstrad hakitud piparmündi ja lahke pigistuse sidrunimahlaga, raputa segi, et münti igale poole jätkuks. pane kolmandik taigent keeksivormi, lisa osa marju jne, kuniks kõik otsas (ma ei tea, miks nad mul ikka põhja vajusid, aga proovida ju ikka võib;). küpseta u tunnike kuniks tikk puhtaks jääb. mis mulle eriti meeldis, oli see, et keeks sai hea mure ja nätskemapoolne (sest mulle nii meeldib) ilma selle skeemita, et või-suhkur-jahu võrdses osas. on hea ka veel järgmisel päeval, kui sinnani jätkub. krõbe keeks, mustsõstar ja kerge mündi mekk. suvi võib tulla;)