Passionisorbett

Sorbett on minu viimase aja üks parimaid maitseavastusi. Mõnus külm maius, mida paar supilusikatäit kausikesse kuhjata ning siis vaikselt lihtsalt maitsta ja mekkida. Lihtne valmistusviis on veel boonuseks kaasas. Niipalju kui kuulnud olen jagunevad sorbetinautijad kahte leeri – need, kes soovivad hapukamat maitset ning need, kes magusamast jäisest maiusest on lummatud. Seetõttu võib retseptis oleva suhkrukogusega alati veidi mängida, et just endale see sobiv magusa aste leida. Passionisorbetiga tunned esmalt magusust, kuid järelmaitse on veidi hapukas. Passion (ehk granadill) on üldse üks kiitmist väärt puuvili, mida peetakse isegi üheks parimaks troopiliseks puuviljaks.
Minu sorbeti retsepti on lihtne – kõike kaks ja täpselt samamoodi saad proovida ka sorbetti valmistada maasikatega, mangoga, vaarikatega ja üldse kõigega, mis pähe tuleb. Veidi “mängimist” vajab valmistamisel lihtsalt suhkrukogus – mida magusam vili, seda vähem suhkrut ja vastupidi. Kuna jäätisemasin mul puudub, siis alljärgnevalt käsitsi valmistamise õpetus …..hääd;)

Read more »