rabarberikook pärmitaignal
http://davahtaresidence.blogspot.com/2012/05/no-kui-juba-siis-juba-ehk-veel-uks.html
see teine kord otsustasin ma olla tervislik;) ja läks saiuke pärmitaignale. retsepti kaesin siit ja sealt, lõplik sai umbes selline
rabarberikook pärmitaignal
- u kolmandik pakki presspärmi
- 2 spl suhkrut
- sutsuke soola
- kardemoni, lahke käega, u pool spl
- 50 gr võid
- 2 dl piima
- 3 dl jahu
- 3-4 vart rabarberit
- 3 spl suhkrut
- veel 2 spl suhkrut
vedelda pärm suhkruga. kuumuta potis piim ja või, ära keema lase, peaasi, et või ära sulab (see tuletab mulle küll praegu ühe teise asja meelde, aga mitte sellest ei…). pane jahu ja kardemon teise kaussi. kontrolli piima temperatuuri, kui on käesoe, lisa sinna sulanud pärm, ja siis vala kogu segu jahule. sega, lisa sool, ja lase tunnike kerkida. haki rabarber, pane koos suhkruga seisma. laota taigen ahjuplaadile, pane sinna rabarber ja veel natuke suhkrut. küpseta kuniks valmis. parim samal päeval ja ega teda oluliselt kauemaks jätkunud kah…