kurk jaapani moodi
http://davahtaresidence.blogspot.com/2011/10/kurk-jaapani-moodi.html
eks see kurgiuputus hakka vaikselt mööda ka saama, aga paneme ikka kirja, uuel aastal uued kurgid. mõjutused tulid ennekõike Zoozi kunagisest postitusest, aga ma kasutasin asju, mis mul kodus oli. ennekõike marineeritud ingverit, mulle lihtsalt nii meeldib selle maitse.
kurgid jaapani moodi
kurke – vastavalt sööjate hulgale ja sellele, palju üle jääb peenralt;)
võrdses osas riisiäädikat, sojakastet ja mirinit (või lihtsalt paar tl suhkrut)
marineeritud ingverit
viiluta kurk võimalikult õhukeseks. sega omavahel võrdsetes osades soja, mirin ja riisiäädikas. haki ingver ja lisa vedelikule. vala vedelik kurgitükkidele ja lase enne ette kandmist pisut seista.