õunakook
http://davahtaresidence.blogspot.com/2011/10/ounakook.html
väga lihtne, eriti lihtne, kõige lihtsam;) et mis ajast see lubadus oligi, et kõikidest kokaraamatutest tuleb retsepte ka kasutada? ikka juba tükk aega tagasi. aga kui tervet rehkendust ei jõua, siis vähemalt pool. Dorie Greenspan tuli jälle appi.
õunakook
200 gr jahu
100 gr võid
100 gr tuhksuhkrut
1 suurem munakollane
0.25 tl soola
4 suuremat õuna
pisut suhkrut ja kaneeli peale raputamiseks
moodusta kuivainetest ja võist puru, lisa muna ja moodusta taigen. suru 20 cm läbimõõduga lahtikäiva vormi põhja. viiluta õunad, pane taignale, sipsuta peale suhkur ja kaneel. küpseta 200 kraadil u pool tunnikest, kuniks põhja alt kuldpruun. õunte hulk ei ole kodus just oluliselt vähenenud, aga kook sai hea:)